Jump to content

dioklecianova palaća-molim savijet


anonimno

Preporučene objave

Živim u samom centru Splita (dioklecianova palaća), ta zgrada je u privatnom vlasništvu ljudi koji su davno otišli iz RH i nitko se od tada nije odazvao niti jednom pozivu. U toj garsonjeri sam već više od 20 godina. Tu je živila moja baba pa roditelji i sad ja. Imam li kakva prava i što mi je činiti. I što kad istekne ugovor o najmu koji je potpisan na 30 godina?

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 9 mjeseci kasnije...

ja mislim da nakon trideset godina u jednom stanu čovjek dobije stanarsko pravo i nitko ga nemože izbaciti iz stana osim ako on sam ne napusti stan i u tom stanu može dovest svoju rodbinu koju ako živi s tobom i poslje nitko ne može izbaciti ali stan nije tvoj dok ga ne otkupiš ako se vlasnici slažu sa time

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

... i ne znam zasto bi se netko trebao javljati na necije "pozive". I nigdje ne pise na vlanisk mora bit u HR. Najam od 30 godina je samo najam, i u pravilu je prenosiv/nasljediv ako to nije drugacije odredjeno. (Najam je vjerovatno od Opcine koja upravlja stambenim fondom.)

 

Ne znam kakve si to bube ljudi trpaju u glavu.

 

Radi - zaradi - stekni.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija