Jump to content

Sporazumni razvod braka


Puz

Preporučene objave

Znam da je na ovu temu već bilo dosta pisano, ali me zanimaju neke pojedinosti koje nisam pronašao.

 

Supruga i ja se sporazumno razvodimo i sami smo napisali zahtjev sudu. Djece nemamo tako da bi postupak trebao biti gotov za cca mjesec dana i koštati oko 400 kn.

Zanima me u koliko je primjeraka potrebno dostaviti sudu zahtjev i da li izvod iz matice vjenčanih može biti onaj koji smo dobili kad smo se vjenčali ili i tu postoji neki rok od kojeg izvod ne smije biti stariji?

Da li zahtjev moramo poštom slati u sud ili ga možemo i osobno odnijeti ( negdje sam pročitao da pri tome treba platiti cca 200 kn, a ostatak nakon donošenja presude)?

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

200 kuna trebate uplatiti kao sudsku pristojbu na sporazumni zahtjev te uplatnicu priložiti zahtjevu. Uplatiti možete u računovodstvu suda ili na pošti. Ostalih 200,00 kn plaćate po donošenju presude, a to je sudska pristojba na presudu.

Što se tiče izvoda iz matične knjige, on ne smije biti stariji od 6 mjeseci, dakle morat ćete izvaditi novi.

Primjeraka ne treba biti više, dovoljan je i 1, jer ste sporazumni, samo se oboje potpišite na zahtjevu.

I, na kraju, ne morate slati poštom, možete i sami odnijeti zahtjev na sud, u prijamnu pisarnicu.

Dakle, zahtjev+vjenčani list ne stariji od 6 mjeseci + uplatnica na 200,00 kn u prijamnu pisarnicu!

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija