Jump to content

Kafić, radno vrijeme (molim hitno pomoć)


esperanto

Preporučene objave

Molio bih vas za pomoc, htio bih organizirati tulum u kaficu (vlasnik je moj otac) povodom rodendana koji se nalazi u stambenoj zgradi.

 

Radno vrijeme kafića je od 8 - 23, taj dan cemo ga naravno zatvoriti.E sad, zanima me da li ce biti problema s policijom (u slucaju npr dojave o glasnoj muzici) u vezi s radnim vremenom kafica jer naravno mislimo slavit do ranih jutarnjih sati ili nece jer je to privatna zabava? (jer kafić ce zapravo bit zatvoren za goste, objesit cemo na vrata ZATVORENO taj i taj dan zbog privatne zabave)

 

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dragi slavljeniče,

Koliko sam razumio kafić se nalazi u stambenoj zgradi što bi značilo da osim Vas ima i drugih stanara.Ako je tako kao prvo morate prijaviti u općini i policiji, i zatražiti dozvolu za okupljanje i obrazložiti da radite privatnu zabavu.Naravno da će te morati napisati tko je odgovorna osoba i koliko će biti osoba . U rijeci naprimjer za takvu dozvolu morate mislit mjesec dana prije jer u općini i policiji čekate mjesec dana da Vam dostave dozvolu.

ALI TO NIJE SVE,sigurno će Vam trebati i suglasnost stanara (ovisi u kakvim ste odnosima ).

 

Raspitajte se u općini u kojoj inače tražite sve dozvole za produženje radnog vremena i tamo ćete dobiti sve potpune odgovore.

Sretno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bez obzira na malo vremena obavijesti policiju ali ne pismeno.Otiđi do postaje i tamo direktno prijavi "skup" tako da oni znaju iz razloga ako netko prijavi da ste preglasni oni će imati zabilježeno i prijavljeno od tvoje strane i nečeš imati velikih problema osim što će ti oni možda svratit samo u kontrolu a ako uopće ne proijaviš onda ti mogu doći i sve prekinut a i prijava ti ne gine. Moraš znati da iako je to kafić u Vašem vlasništvu to se zakonski ne gleda tako nego kao javno okupljalište tj. nakon radnog vremena u prostoru ne smije biti gostiju bez obzira što si zatvoren.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav.

Nisam pravnik, no pratim zakone i odredbe o svemu šta me interesira.

Dat ću Vam odgovor, jer sam situaciju koju vi navodite i osobno doživio, na privatnoj proslavi rođendana mog prijatelja.

Radilo se o restoranu,koji je isto ispod stanova, tj.u zgradi ima puno stanara.

Prva i bitna stvar je da recimo taj kafić ima napravljenu dobru izolaciju.

Drugo, nije potrebno tako daleko i drastično ići, da odlazite na policiju i prijavljujete okupljanje, jer radi se o privatnom lokalu, a ne javnom prostoru, dakle nema javnog okupljanja. Što se tiče dana, niste napisali koji dan ste odabrali za slavlje: petak,subotu ili nedelju.

Postoji ultra minimalna šansa da naiđe općinski inspektor, tj.inspektor rada, koji Vas može kaznit, jer niste objavili da na taj dan lokal službeno ne radi, tako ako je subota navečer npr, nebi se previše brinuo.

 

Bez obzira radilo se o službenom radnom vremenu ili vremenu nakon toga, neka granica u jačini muzike i buke mora bit, pomogućnosti razumna.

Važno je da lokal držite zaključan i zatamljen, da se iz vana ne vidi unutra. Možete baš ako hoćete napisat natpis: NE RADIMO RADI PRIVATNE ZABAVE, no pravno ne znači puno.

 

Moj prijatelj, vlasnik kafića, o danu proslave i malo dužeg rada, obavijestio je pojedinačno svakog susjeda i zamolio za razumijevanje, i imao je sreće da ima dobru izolaciju i razumne susjede. Ako su npr. stariji ljudi, manje razumni, sigurno će za neku manju svotu pretrpit par sati ev.jače muzike.

 

VAŽNO: Više ćeš morat pazit da ti ljudi stalno ne ulaze i izlaze van iz kafića, da oni ubiti ne rade galamu, da npr. ne turiraju autima, škripe gumama itd, jer muziku u kafiću ćeš ti možda ok naštimat, ali ako ti ekipa kad se nacuga počne izlazit kao na zrak ispred kafića, oni će ti radit najveću buku i najveći problem.

 

Sve ti dakle najviše ovisi o tome, a ako ti slučajno u neko doba i naleti policija, bitno je da imaš papir tko si, što si, čiji je lokal, da je zabava privatna i kažeš im da si o svemu unapred obavijestio susjede, i ako je patrola ok, eventualno će ti reći vrijeme koje ti još daju, u slučaju da je već prošlo npr.3.sata, počastiš ih pićem, i mislim da bi tako mogao proći.

 

Ovo sam ti sve napisao iz doživljenog i vlastitog iskustva. Nismo imali problema. Susjede smo "rješili", muziku pustili da je dovoljno glasna, a opet ne preglasna.

 

Jedini problem, koji je rješen bio je kad je party završio, pa su svi odjednom stajali vani ispred na cesti, i oni su ti koji su radili "pizdarije" - bacali čaše, flaše, pjevali, urlali itd, tako da je patrola došla, dobila objašnjenje da je sve gotovo i samo su rekli da za 10.min nikog više ne žele vidit ispred.

 

P.S.- Ti odluči, al ići na policiju prijavit privatno slavlje u vlastitom kafiću, pa ići na općinu je "nepotrebno".

A što se tiče možebitnih problema sa susjedima, znaš kako danas ljudi žive, i šta ti znači da 2,3, daš neku manju cifru da jednu noć izdrže možda malo bučnije.

Pazi samo da su ti uvijek svi unutra, da se zaključaš iznutra i da zatamniš izloge.

I još nešto, nesmiješ imat osoblje koje radi, a da je obućeno u konobare,, i radi obračuna imaj posebnu cugu za slavlje.

 

Nadam se da ti ovo pomaže i dobru zabavu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija