Jump to content

Kupovina neetažirane nekretnine i deložacija iz iste


Jethro

Preporučene objave

čovjek dobio ostavinskom udio u velikoj kući. zajedno s njim su dobili još trojica.

trojica stanuju u kući u svakom stanu unutar kuće, a ovaj jedan, četvrtina površine, je prazan, osporavaju ulazak čovjeku iako ima

vlasništvo (neosporeno dobio ostavinskom)nad jednom četvrtinom. čovjek bi to meni prodao, jer mu se ne da natezati.

lokacija: jedan od otoka.

kupio bih to. imam li pravnu osnovu za banuti na silu unutra?

može li me policija istjerati iznutra ako sam vlasnik, imam plaćen porez...

mogu li u katastru se prijaviti kao posjednik?

imaju li sadašnji stanari pravo mi zabraniti ulazak unutra pod parolom "nije etažirano"? pa kako su oni unutra ako nije etažirano? mogu ja njima zabraniti...

da li je potreban ikakav oblik suglasnosti ostalih vlasnika da se to proda?

 

 

 

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

svaki suvlasnik može prodati svoj idealni dio bez pitanja i odobrenja ostalih suvlasnika .

ako objekat nije etažiran svaki suvlasnik je vlasnik svakog od stanova u omjero od 1/4 osim ako se drugačije dogovore.

svaki suvlasnik može u sudu postaviti prijedlog za raskid suvlasništva (isplatom ili da sud proda nekretninu i podjeli novac.na taj način se u konačnici dobije manja svota novca)

 

suvlasnik nekretnine koji istu ne koristi može od ostalih suvlasnika (koji koriste nekretninu )tražiti najam za korištenje njegovog djela nekretnine.

 

onaj ko ima volje ostalim suvlasnicima može zagorčati život.

 

nakon sklapanja kupoprodajnog ugovora u sudu u gruntovnici se podnese zahtjev za upis vlasništva. (kopljenog djela)

(ili sa rješ4njem o nasljeđivanju)

uz predočenje vlasničkog lista iz gruntovnice i u katastru se možete upisati kao suvlasnik nekretnine.

policija nemože i neće istjerati suvlasnika iz nekretnine.

 

niko suvlasniku nemože zabraniti da koristi svoj dio nekretnine

ako dođe do zabrane koristi se zaštita suda.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija