Jump to content

fizicki napad s tjelesnim ozljedma


garnier

Preporučene objave

Poštovanje,

Prije par dana izbila je guzva u discu u kojem je sudjelovao jedan moj poznanik.Vidjevsi to poceo sam ga vuci unazad s namjerom da ne dođe do sukoba s ljudima s kojim se zakacio,odnosno smirivao sam situaciju i na jednoj i na drugoj strani.Tada dolazi šatro,pseudo,kvazi izbacivac(redar)br.1 i zajedno s ovim drugim doticnim sudionicima izbacuju ,gurajuci i hvatajuci za vrat poznanika i mene, van disca.Iako su oni agresivno postupali prema nama,ja sam i dalje ostao miran pokusavajuci smiriti situaciju govoreci da ne zelim bitku nego razmiriti i odvuci ovoga poznanika da ne dođe do incidenta.U tom trenutku među guzvom prepoznam satro,pseudo,kvazi zastitara br2(ovako ih nazivam jer ni jedan od njih nema licencu za taj posao niti su prijavljeni MUP-u da taj dan obavljaju taj posao u discu) kojeg poznajem od prije i govorim mu da ne zelim nikakve nevolje nego odvuci ovog poznanika i razmiriti sukobljene ako je to ikako moguce.I nakon toga situacija se pocne smirivati kad ugledam doticnog izbacivaca br1 teskog oko 120 kg kako vice maknite se od vrata na sto ja krenem lagano prema stepenicma(to se dogada ispred ulaza,izvan prostorija disca).Taman kad sam okrenuo glavu od njega da siđem izbacivac br1 me udari sakom u glavu nakon cega ja posrnem na stepenicama umalo da padnem jedva se drzajuci pri svijesti(da sam pao u nesvijest posljedice bi bile kobne za mene jer bi se polomio na stepenicama,ko zna bi li ozljedio ozbiljno glavu jer ima 10-tak stepenica odnosno nekih 1 m visine s koje bi mozda pao).Ni sam ne znam kako sam se uspio odrzati da se ne onesvijestim,jer me puknuo covjek od 120 kg s tim da ja ni u jednom trenutku nisam ocekivao udarac.Nakon 15 sek dolazim sebi,odlazim po jaknu i krecem na policiju prijaviti ga.Tamo sam pristao na alkotest i napuhao sam 1.36(normalno,popio sam 10-tak piva,bio sam u izlasku vani).Policijska patrola nije na mjestu nasla pocinitelja i ja zahtijevam odlazak na hitnu.Na hitnoj utvrduju tjelesnu ozljedu,masnicu ispod oka,a ja ima govorim da mi je i tekla krv iz nosa koju sam zaustavio sto i policajci potvrđuju.Takoder imam i 2 svjedoka koji ce potvrditi ovu moju pricu,a bilo ih je i mnogo vise jer je cijelo disco izaslo vani i promatralo sukob.Mene sada zanima za sta ja mogu sve tuziti doticnog izbacivaca,mogu li traziti naknadu stete u kaznenom postupku bez privatne tuzbe(imovinsko pravni zahtjev)i koliku otprilike mogu traziti naknadu,mogu li traziti zabranu pristupa jer me strah odnosno postoji mogucnost da me opet napadne jer je nasilan.I sam sam prije bio svjedokom kako udara druge ispred disca,ali ga nitko nije prijavio.Student sam prava i zelim ovoga nasilnika privesti pravdi jer se on ne libi udariti maloljetnike koji cine 70% musterija disca,a ja sigurno nisam zasluzio takav napad s mogucnosti ozbiljnih posljedica.Upoznat sam sa svojim pravima,ali dodatni savijet od Vas nije na odmet,zelim se maksimalno pripremit za kazneni postupak jer ne vjerujem previse nasem sudstvu.Ono sto meni jos ide u korist je sto nikad nisam kaznjavan,nemam niti prometni prekrsaj.Samo da jos nadodam da me boli glava vec 3 dana i vrat,vjerovatno od trzaja i sutra idem kod svoje doktorice na pregled.

Unaprijed zahvaljujem i pozdravljam

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija