Jump to content

Uzet ću odvjetnika ali me zanima vaše mišljenje


Zipper

Preporučene objave

Poštovani forumaši i forumašice , nažalost nemogu bolje sažeti od ovog:

 

Kolega, moj brat, još jedan dečko , i ja odlazimo oko 2h ujutro pješke s motorijade s pivicama u ruci , fino stanemo, i ispišamo se nakon što smo se malo udaljili od ostalih ljudi ( ali samo ja i kolega ). Nakon toga prilazi nam policijski službenik i pozove nas dvojicu u desetak metara udaljeni policijski golf zbog vršenja male nužde na javnom mjestu. Brat i njegov frend ostaju u šatoru kod upada , a nas dvojica koji smo pišali ostavljamo kod njih svoje pive i odlazimo do policijskog auta . Policijski službenik nam prvo veli da sve iz džepova stavimo na haubu , te nakon što smo to napravili, počinje upisivati podatke s moje osobne u svoj blokić. Sve se odvija fino korektno , vrača mi osobnu i stvari i veli da mogu otiči, a da kolega još malo ostane da upiše i njega. Odlazim do svog brata ( nekih petnaestak metara dalje), i u trenutku kad sam uzeo pivu u ruku , netko me s leđa brutalno sruši na pod, počinje vika , i nakon par sekundi skužim da se radi o policajcu , al ne onom koji nas je zapisivao. Nakon toga se na mene bacaju još dva policajca , stavljaju mi lisice i vuku me ko kretena do policijskog kombija , viču mi "ko je sad đubre policijsko?!..." , za minutu su doveli i kolegu pod istom optužbom.

 

U PP mi nisu htjeli ni lisice skinuti kod obrade, iako nisam pružao nikakav otpor, još sam i kolegu umirivao, i još su me zadržali 12 sati u pritvoru , ali ne u našem gradu nego 20 km dalje.

 

Hvala Bogu na stvarno fer policijskom službeniku koji je bio dežuran , čovjek je bio kulturan u razgovoru samnom , pa mi je davao cigarete i kupovao kavu na aparatu za svoju lovu , čak mi je u par navrata donio mobitel kad me žena zvala.

 

Dobio sam prijavu zbog vršenja male nužde , te zbog vrijeđanja policijskog službenika, ali tamo stoji da je do vrijeđanja došlo prilikom legitimiranja, što je apsolutna laž. Moram još i napomenuti da je policijski službenik koji nas je legitimirao naš domači čovjek , a ovi ostali su došli od nekud kao ispomoč.

 

Odlučan sam pod svaku cijenu istjerati pravdu, jer NISAM ni vidio da je dalje u mraku ( suprotan smjer od onog kojim sam se kretao nakon legitimiranja) parkiran policijski kombi , a kamoli da bih nešto dobacio , jer stvarno ni nisam takva osoba, i nikad u životu nisam bio kažnjen zbog tako nečega. Možda je od okupljenih ljudi netko nešto dobacio tom drugom policajcu , ali ja to nisam čuo , mada je on tvrdio da sam baš ja taj.

 

Smatram da su mi povrijedili ugled i čast, jer sam otac dvoje djece , predsjednik ogranka jedne političke stranke - nisam nikakav huligan , niti razbijač, a možete si misliti kakve su priče nakon toga kružile o meni...

Zanima me kakve su mi šanse da dokažem neistinite tvrdnje, jer imam svjedoke, iako sam prema kombiju cijelo vrijeme bio okrenut leđima , brat i njegov kolega su sve promatrali. Mogu li tražiti preko odvjetnika poligrafsko testiranje sebe , a i policajaca ukoliko na sudu budu davali lažne iskaze?

Ukoliko uspijem dokazati da su pogriješili , kako zatražiti odštetu i u kojem iznosu?

Čekam poziv na sud , uzet ću advokata kad dobijem poziv , ali molim za savjet i mišljenje.

Smatram da svatko može pogriješiti , ali ovakvi pojedinci i njihovi postupci bacaju ljagu na policijsku profesiju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija