Jump to content

Ovrha PBZ


Marina123

Preporučene objave

Poštovani,

stigla mi je ovrha PBZ-a, a ja ne posjedujem ništa, osim auta koji je pod kreditom i u čijoj knjižici sam ja vlasnik, ali je zabilježba FINE - založno pravo. Šta sada? Plaća mi je full opterećena, manje od 2/3 primam na zaštićeni račun. Da li da se žalim, da li da se prepustim. Zvala sam ih i rekli su da pošaljem mail i napišem sve što želi i da predložim ratu, a oni zahtjevaju najmanje 2000 Kn mjesečno. Ja to ne mogu podmiriti, jer malo više dobivam za cijeli mjesec. Hvala na savjetu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana,

 

ako već imate ovrhe onda znate kako to ide. Ako uložite prigovor ide parnica i njeni troškovi, zajedno s kamatama. Ako ne-rješenje postaje pravomoćno. I ide u redoslijed naplate. I kamate rastu. Da li ćete si povećavati troškove s parnicom ili ne, to morate sami odlučiti, ne može nitko za Vas.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav!

Imam jedan problem. Imam jedna neplačeni račun tvrtki TVRTKA d.O.o. u iznosu 229.93 plus kamate 264,39 kn. Danas sam dobila od odvjetničkog društva !!! d.O.o. opeomenu pred pokretanje ovršnog postupka. Ali troškovi te opomene iznosi 307.50 kn. Pa me zanima da li moram platiti tih 307.50 kn troškove opemene od odvjetničkog društva ili samo svoj dug?. Jer meni nema smisla da tih 307.50 kn platim tom odvjetničkom drruštvu s kojim nemam nikakav sklopljen ugovor a i sam iznos je veći od samog duga! Pa mene zanima da li moram platiti i te toškove opemene od 307.50 kn?? Hvala unaprijed na odgovoru...Pozz

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prvo neka vam pošalju na neki faks specifikaciju duga i da vidite jel uopće pokrenut postupak. Ako postupak nije pokrenut vidite je li došlo do zastare kojeg računa.

ne morate vi imati s njima nikakav ugovor, ima ga ovrhovoditelj, oni su njegovi punomoćnici i imaju pravo na "nagradu" za sastav opomene. morate sve platiti ako je već utuženo, a ako nije zovite ih i recite da ćete platiti troškove i kamate bez troškova postupka, pokušajte se nešto dogovoriti, otplate na rate i sl.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vesnica je napisao:

Pozdrav!

Imam jedan problem. Imam jedna neplačeni račun tvrtki TVRTKA d.O.o. u iznosu 229.93 plus kamate 264,39 kn. Danas sam dobila od odvjetničkog društva !!! d.O.o. opeomenu pred pokretanje ovršnog postupka. Ali troškovi te opomene iznosi 307.50 kn. Pa me zanima da li moram platiti tih 307.50 kn troškove opemene od odvjetničkog društva ili samo svoj dug?. Jer meni nema smisla da tih 307.50 kn platim tom odvjetničkom drruštvu s kojim nemam nikakav sklopljen ugovor a i sam iznos je veći od samog duga! Pa mene zanima da li moram platiti i te toškove opemene od 307.50 kn?? Hvala unaprijed na odgovoru...Pozz

 

Izbrisana imena tvrtki-reklama i antireklama nisu dozvoljene.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija