Jump to content

Prijava na mirovinsko i zdravstveno


LAURINIA

Preporučene objave

Postovani

Ako ova tema ne spada u ovaj neko u drugi forum, molim moderatora me upozori

Kod bivšeg poslodavca sa prestala sa radom 01/04; a 15/04 sam se prijavila u svoje poduzeće. Mislila sam da rok 15 dana, ali,eto 8 dana je

Uredno sam prijavljena, no službenica mi kaže da ako dođe inspekcija, da me mogu kazniti do 30.000,00 Kn

Molim mišljene - koliko je ta praksa učestala, te da li sam zasita u prekrštaju koji se toliko novčano kažnjava??

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Rok za prijavu je sada 8 dana. Novčane kazne propisane zakonom su zaista nerazumno visoke, no ukoliko se zaista dogodi prijava odnosno optužni prijedlog, sudska je praksa za ovakvu vrstu prekršaja blaža od onog propisanog pa ovisno od suda do suda postoji i mogućnost izricanja i opomene, pogotovo ukoliko će eventualni prijedlog biti podnesen "po žurnom postupku".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na nedavnom seminaru sam čula da je skraćenjem rokova za prijave na fondove započela i praksa (osobito na mirovinskom) da po "službenoj dužnosti" podnose prekršajne prijave u slučajevima kad se prekoračuju rokovi za prijavu. Savjetnica nam je preporučila da u tim slučajevima sačinimo kratko obrazloženje sa razlozima zbog kojih kasnimo, jer je takvu informaciju dobila od samih službenica sa mirovinskog, to je njima "alibi" da ne pokreću prekršajni postupak. Kako je ova praksa na svom početku, nadam se da vas neće baš odmah kazniti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija