Jump to content

Obiteljki zakon - rastava tuzba ili sporazumna


cs2011rijeka

Preporučene objave

Postovani, molio bih za savjet , prije nekoliko mjeseci odlucio sam da moja bracna zajednica prestane sa suprugom posto je supruga imala razloge za iste. proslo je skoro 5 mj. i odlucio sam da bi trebali se dogovoriti oko sporazumne rastave ali sada supruga nece da cuje.Ovakav brak kao sto je sada je jednak 0.Djeci pomazem u materjalnom pogledu a sto se tice vidanja prebacuje mi da ih ne trebam vidjeti da se ne pravim dobar otac. Sada kada bi zelio da se sve to na normalan nacin sredi nemoze , sto i kako dalje , tuzbom ali nakon toga dolazi posredovanje sudom i koliko dogu ona moze odugovlaciti sve to. hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tužba za razvod braka, posredovanje bi bilo obavezno i da ste išli sporazumnim zahtjevom za razvod braka.

sve što kupujete djeci, sav novac kojim doprinosite za uzdržavanje mlt. djece neka ide preko računa(za stvari sačuvati račun a za novac uplatnice).

imate pravo na susrete s mlt. djecom.

u tužbi možete navesti svoj prijedlog po pitanju povjeravanja djece na zajednički život jednom od roditelja(vama ili majci),prijedlog o iznosu uzdržavanja za mlt. djecu i o načinu odvijanja susreta djece s roditeljem s kojim ne žive...

 

možete zatražiti od suda privremenu mjeru(dok se ne odluči o tome s kime će dica živiti a skime se susretati) te predložiti način viđanja s dicom dok sud ne donese konačnu presudu.

posredovanje će biti ne pred sudom već pred CZSS.

1.vi predajete sudu tužbu

2. sud održi ročište na kojemu vas upućuje na posredovanje

3. od czss tražite obavljanje posredovanja

4.oni razgovaraju s vama, majkom dice možda i dicom(ovisno o dobi i o njihovoj procjeni da li je potribno ili ne)

5.dolaze kod vas/kod žene izvršiti uvid u stambene i druge prilike

6. napišu svoje mišljenje da su odnosi između vas roditelja trajno poremečeni... te prijedlog s kime bi dica tribala nastaviti živjeti a s kim održavati susrete+ o iznosu alimentacije

7. to svoje mišljenje dostavljaju sudu,koji zakazuje novo ročište.

8. ukoliko se na sudu oboje složite s prijedlogom CZSS, sud će "brže" rješiti a ako ne onda ćete imati još nekoliko ročišta...

9. sud (uglavnom na temelju mišljenja i prijedloga CZSS) donosi presudu

nakon što czss utvrdi da su odnosi između vas trajno poremećeni...možete tražiti a ako se po pitanju povjeravanja djece i dr. ne možete složiti da sud donese djelomičnu presudu kojom se razvodi vaš brak

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

cs2011rijeka je napisao:

Djeci pomazem u materjalnom pogledu a sto se tice vidanja prebacuje mi da ih ne trebam vidjeti da se ne pravim dobar otac.

A u ovom pogledu biste se mogli obratiti CZSSu, ne čekajući prvo ročište pa posredovanje, jer bi tu moglo proći još par mjeseci.

Možete im se obratit usmeno, objasniti što i nama sada.

Ako vam se i na trenutak učini da neće žurno kontaktirati majku djece kako bi joj objasnili da ih trebate vidjeti (točnije: oni vas) jer možda majka "nema pojma" da je djeci potreban redovit kontakt s drugim roditeljem, obratite im se pismeno.

Ako slučajno dobijete usmeni odgovor da oni ne mogu tu ništa učiniti (jedan od standardnih i nimalo rijetkih odgovora) zamolite da vam to napišu i potpišu (neće, zasigurno).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija