Jump to content

Nelegalni sastav NO u d.o.o.


GoraniXX

Preporučene objave

Pozdrav svima

Imam jedno pitanje u vezi NO u d.O.o.

Imamo NO od 5 članova koje bira Skupština na mandat od 4 god. Izabrani su 2008 (znači mandat im traje do 2012).U međuvremenu (2010 god.)u Sudskom registru trgovačkih društva RH izbrisana su dva člana i sada su upisana samo 3, a sjednice NO se i nadalje održavaju u starom sazivu svih 5 članova.Znači nije bilo opoziva, ostave, niti izvaredne sjednice Skupštine Društva koja bi donjela takvu odluku.

Dali možemo pobiti odluke NO koje su donošene u tom(nelegalnom) sazivu.

I još nešto - dali možemo i kako provjeriti u sudskom registru, tko je izvršio promjenu članova NO i temeljem koje odluke (može se to na Trgovačkom sudu dobiti na uvid ili treba pismeni zahtjev)

Inače mi smo osnivači i vlasnici(poslovni udjeli) okupljeni u registriranoj(MB, OIB, ŽR) Udruzi malih udjelničara

 

Hvala i lijep pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

 

za točan odgovor bitno je da li možete dokazati da su "bivši" članovi NO-a zbilja sudjelovali u odlučivanju, ili su tamo bili u svojstvu savjetnika, odnosni da li postoji kakav pismeni trag o istome (zapisnik ili sl.).

Uglavnom uvijek postoji mogućnost da tražite sazivanje izvanredne skupštine kako bi se navedena situacija rješila, kao mogućnost i podnošenja tužbi (pobijanje, neknada štete).

Uvijek možete na sudskom registru tražiti uvid u registarski spis, pa samim time i tko je potpisao koju odluku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zahvaljujem na odgovoru

Da neke zapisnike imamo - sada još provjeriti u sudskom registru i.....tužba

E da zaboravio sam navesti da u ta tri člana NO nema predstavnika radnik(a 2010 godine skupština društva donjela je odluku da (izmjena društvenog ugovora)jednog člana NO imenuje radničko viječe - što je i učinjeno, ali tu odluku društvo idalje ignorira)

 

Lijep pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Prema Statutu d.O.o. propisan je način izbora članova NO. Obično je propisano da brisanjem jenog člana NO, članom NO postaje sljedeći kandidat sa najvećim brojem glasova, ukoliko je uopće bilo takvih prijedloga.

Statum je propisan broj članova NO i ako taj broj nije u skladu sa Statutom odluke NO su nezakonite.

Osobno sam u situaciji da je sudskom odlukom brisan jedan član NO, a ja sam sljedeći po broju glasova, te sada pkrećem tužbu radi isplate naknada kao i poništenja odluka NO u nezakonitom sastavu.

Izvršite uvid u Statut i poslovnik o radu NO. Obavezno izvršite i uvid u godišnja izvješća o reviziji koja obuhvataju izvješće o radu NO - u tom izvješću naveden je dnevni red sjednica NO i odluke koje su donijete.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija