Jump to content

Bolovanje za vrijeme probnog rada


ZastoJa

Preporučene objave

Pitanja dva, ako bi tko imao strpljenja. zahvaljujem unaprijed.

 

1. znam da poslodavac ne smije dati radniku otkaz za vrijeme bolovanja, a smije li ako je to bolovanje za vrijeme radnikovog probnog rada? Ono, napiše da radnik nije zadovoljio, pa...jasno mi je da smije štogod hoće, zanima me da li je to legalno.

 

2. radnik se odjavio sa Zavoda, donio papire u novu tvrtku, ali još ga nisu prijavili. Jel još uvijek rok nekih 15 dana, 8 dana, kako ono? Naime, osobi trebaju lijekovi i ne može ih podići. A poslodavcu to, naravno, ne može reći, jer će biti: kaj, pa nisi rekao da si bolestan kad smo te uzeli?! Važi li još stara "knjižica"?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Moje mišljenje je da nije korektno poslodavcu zatajiti zdravstveno stanje ako je riječ o nekoj kroničnoj bolesti jer večina poslodavaca zapošljava radnika zato što su im potrebni, a ne da su na bolovanju. I ja bih bila ljuta kao poslodavac da zaposlim radnika koji mi je zatajio da je bolestan, a nakon prijave na HZZO i HZMO mu ne mogu ga odjaviti dok je na bolovanju. - Ovaj dio nema veze s Vama osobno, već je to samo moje mišljenje o tome kako ni posloprimci nisu uvijek korektni prema svojim poslodavcima.

 

Što se tiče odogovora na Vaša Pitanja:

 

1.)Sa odjavom s predhodnog zdravstevnog osiguranja osiguranik se može liječiti 30 dana nakon odjave s osiguranja.

 

Rok za prijavu nadležnim tijelima je 15 dana od potpisivanja ugovora o radu.

 

2.)Dakle ako Vas je poslodavac prijavio na mirovinsko i zravstveno osiguranje na neodređeno vrijeme nasmije VAm raskinuti ugovor o radu za vrijeme trajanja bolovanja.

Ukoliko ste potpisali ugovor o radu na određeno vrijeme može VAm raskinuti radni odnos po isteku ugovora o radu .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija