Jump to content

novčana pomoć za novorođenće-hitno


vandica

Preporučene objave

Da li je moguće ostvariti jednokratnu novčanu pomoć za dijete ,(majka je samohrani roditelj),ako su majka i dijete prijavljeni na različitim adresama.To je novi zakon o roditeljskim potporama ,te službenica hzzo-a osporava to pravo majci,tvrdeći da majka i dijete trebaju biti na istoj adresi.Molim pomoć,hitno je !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

mene zanima isto!

nema mi logike (niti sam to igdje procitala) da nemamo pravo na pomoc ako majka i dijete nisu prijavljeni na istoj adresi. nije li novcana pomoc ZA DIJETE pravo svakog novorodjenog djeteta?

 

u slucaju da ipak nije :vrti: mora li se raditi o istom prebivalistu, ili je dovoljno da ta adresa bude djetetu prebivaliste, a majci boraviste???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo,prijateljica mi je ostvarila pomoć za dijete,na način da je trebala potpisati izjavu i navesti razlog zbog čega majka i dijete nisu na istoj adresi.(podstanarstvo).

Napominjem da se tu radi o nesposobnoj službenici hzzo-a,koja je sve bez veze iskomplicirala,jer oćito ne zna razliku između prebivališta i boravišta.Kada se je moja prijateljica pobunila i zatražila da je primi njena šefica sve se je vrlo glatko riješilo na način koji sam gore navela.Iako bi i bez te izjave djete ostvarilo svoje pravo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

meni je danas zena u hzzo-u rekla da je izricito uvjet da su mama i beba na istom prebivalistu.

 

za djecji doplatak nije, ali za ovu naknadu od 2300 kn - je.

 

sad mislim dal da bebu kad se rodi prijavim na svoje prebivaliste i tako dobijemo novac, a nakon toga ga prebacim kod oca (gdje svi ustvari zivimo).

jel to legalno?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija