Jump to content

Telefoniranje mobitelom za vrijeme upravljanja vozilom


scallywag

Preporučene objave

Poštovani poznavatelji prava i pravne procedure.

 

Jučer sam dobio preporučeno pismo da se izjasnim tko je upravljao vozilom koje je u mom vlasništvu u x ulici u x vrijeme.

 

Moja žena je žena išla na posao i kratko je mobitelom javila poslodavcu da će kasniti, a zbog oblika ulice i gustoće prometa nije bila u mogućnosti, a da ne ugrožava promet, stati u stranu da obavi navedenu radnju. Na uglu je stajao policajac u civilu pokraj svog civilnog golfa i snimao video kamerom sve aute koji su prolazili tom ulicom. Kakva je kvaliteta slike zbog odbljeska od stakla ne znam.

 

Da li mi možete pomoći u smislu daljnih radnji. Da li mi se isplati ići osporavati prekršaj na sudu. Koji je novčani iznos tog prekršaja i kakva je praksa ljudi koji ne žele platiti kaznu ili žele umanjiti iznos kazne.

 

Unaprijed zahvaljujem u moje i ženino ime.

 

P.S. Ni žena ni ja nismo prije kažnjavani za bilo kakav prekršaj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zavisi o kvaliteti snimke da li se stvarno vidi mobitel u ruci ili se samo ženska osoba u vozilo počešala po uhu ili namještala naušnicu, zavisi koliko ste vi spremni ići u "pilanu" s državnim tjelima i imate li za sve to volje i vremena.

 

Za korištenje mobitela bez "handsfree" uređaja je kazna od 500 kuna, a ako propustite dati policiji vjerodostojnu informaciju o osobi koja je upravljala vozilom slijedi kazna od 2.000 do 5.000 kuna.

 

Kazna se umanjuje na način da se prigovorom traži umanjenje i prilažu dokazi o lošem imovinskom stanju, platne liste i potvrda iz porezne uprave o imovinskom stanju, a sud kaznu može umanjiti na zakonski minimum od 100 kuna ili kazniti opomenom.

 

Ako vam plaćanje ne predstavlja problem platite onih 500 kuna.

 

scallywag je napisao:

P.S. Ni žena ni ja nismo prije kažnjavani za bilo kakav prekršaj.

Ovo uzimam sa rezervom. Znamo se iz vaših starih postova.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

scallywag je napisao:

P.S. Ni žena ni ja nismo prije kažnjavani za bilo kakav prekršaj.

Ovo uzimam sa rezervom. Znamo se iz vaših starih postova.

 

Pretpostavljam da ste pravnik pa ću ponovno napisati. Ni žena ni ja nismo prije kažnjavani za bilo kakav prekršaj. I bio je samo jedan post o zloupotrebi položaja mladog policajca. Ali hvala na brzom savjetu. :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija