Jump to content

ulazak policije na privatni posjed


ghorin78

Preporučene objave

Moje pitanje glasi: Da li policija može nenajavljano ući u privatni posjed bez sudskog naloga?

 

Naime, prije tri sam dana bi na policiji vezano za držanje oružja i rečeno mi je da imam rok od deset dana da adekvatno pospremim oružje na način da mora bi zaljučano u metalnoj kutiji ili u metalnom ormaru za oružje.

Tri dana nakon toga nenejavljeno mi je upala policija u kuću, oduzela mi oružje i napisala prekršajnu prijavu zbog neadekvatnog držanja oružja. Osim toga, na prijavi piše da sam službenoj osobi onemogućio da vide gdje držim oružje jer sam je zamolio da pričeka u kuhinji jer nisam htio da mi cipelama maže stan.

Policajac mi je rekao da oni imaju pravo pristupa na privatnu imovinu bez suglasnosti vlasnika, a moj upit po kojem je to članku zakona nije znao odgovoriti.

 

Što mi je raditi? :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ghorin78 je napisao:

Moje pitanje glasi: Da li policija može nenajavljano ući u privatni posjed bez sudskog naloga?

 

Naime, prije tri sam dana bi na policiji vezano za držanje oružja i rečeno mi je da imam rok od deset dana da adekvatno pospremim oružje na način da mora bi zaljučano u metalnoj kutiji ili u metalnom ormaru za oružje.

Tri dana nakon toga nenejavljeno mi je upala policija u kuću, oduzela mi oružje i napisala prekršajnu prijavu zbog neadekvatnog držanja oružja. Osim toga, na prijavi piše da sam službenoj osobi onemogućio da vide gdje držim oružje jer sam je zamolio da pričeka u kuhinji jer nisam htio da mi cipelama maže stan.

Policajac mi je rekao da oni imaju pravo pristupa na privatnu imovinu bez suglasnosti vlasnika, a moj upit po kojem je to članku zakona nije znao odgovoriti.

 

Što mi je raditi? :-?

 

Što da ti kažem!

Na velika ZVONA zvone o Zakonu držanja oružja i eksplozivnih stvari.

Da sam ovlaštena službena osoba i sam bi ti oduzeo oružje upravo zbog nepridržavanja Zakona o oružju.

Da! imali su pravo uči u stan ili kuću,bez naloga Istražnog sudca.

Kad si več "zabrljo" pročitaj si Zakon o držanju i nošenju oružja i Zakon o Policiji odnosno postupanje OSO.

Moje mišljenje je da si dobro prošao! :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ghorin78 je napisao:

Moje pitanje glasi: Da li policija može nenajavljano ući u privatni posjed bez sudskog naloga?

 

Da, može.

 

Policajci su posjedovali rješenje o oduzimanju oružja što je sasvim dovoljno.

 

Imali ste rok od ljeta 2007. do ljeta 2009. godine da nabavite potrebno spremište za oružje.

 

Dotični policajac iako nije morao, dao vam je dodatni rok.

 

Pitanje je što je isprovociralo policiju da odradi na taj način?

 

Očito nešto sa vaše strane. A što, najbolje znate vi sami.

 

Izvolite pisati žalbu na rješenje koje vam je uručeno.

 

Uskoro će stići i optužni prijedlog sa visokom novčanom kaznom, pa vam preporučam da angažirate odvjetnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija