Jump to content

Kako osigurati zemljište?(Ne mislim na security osiguranje i sl.)


Kuki-1

Preporučene objave

Radi se o sljedečem:

Punica obrađuje jedan vinograd koji joj je dala majka(ništa na papiru samo usmeno sa čim se je i složio njen brat(od punice).E sad punica veli svojoj kčeri(mojoj supruzi) evo ti taj vinograd radi ga i bit če tvoj,sa tim se ja slažem ali želim da to punica nekako papirnato riješi jer u taj vinograd treba nešto uložit da bude kako treba,a ja ne mislim ulagat u nešto što nije ili za koje vrijeme nebude moje.

S obzirom da vinograd još glasi na puničinu baku kako se može

taj vinograd prenjet na moju ženu (Što bi bilo najbolje ali s obzirom na momentalnu financisku situaciju bi trebalo pričekat)ili nekako osigurat da poslije smrti puničine majke nitko nema pravo na taj vinograd osim moje žene?

Da se slučajno brat od punice ne predomisli i zatraži dio u tom vinogradu.

 

Znači da moja supruga ima neki dokaz(papir) da poslije bakine smrti je taj vinograd njen i da nitko nema nikakav dio u njemu.

 

Zamolio bi nekog da me savjetuje što bi mi bilo najpametnije najbrže i najjeftinije napravit.

 

Unaprijed zahvaljujem!!

 

 

:misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

najbrže i najjeftinije rješenje često nije i najbolje.

 

najbolje bi bilo dok su punica i njen brat živi provesti ostavinu iza njihove majke kako bi imovina prešla na njih (ako imaju još žive braće i sestara ili njihovih potomaka ako su oni umrli, onda su i oni pozvani na nasljedstvo)

 

nakon toga, ovisi ko je još nasljednik iza punice (njen bračni drug-punac i sva njena djeca i njihovi potomci ako su djeca ili neko od djece preminuli)

ako je vaša žena jedini nasljedik onda neće biti problem jer onda jedino ona nasljeđuje majku. u tom slučaju nije potrebno da išta dalje poduzimate (za sada)

 

Ako ih ima više onda može biti problema (ne mora ih biti ali može) tako da može napraviti darovni ugovor sa vašom suprugom za taj vinograd, ili napisati oporuki kojom joj ostavlja taj vinograd.... ali treba paziti na pravo na nužni dio i da on ne povrijedi. ...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija