Jump to content

zamjena novčane kazne zatvorom pod nejasnim okolnostima??


slooow

Preporučene objave

Dakle situacija je slijedeća.

Početkom 1. mjeseca 2009. dobio sam kaznu od 500kn. U zakonskom roku sam podnio prigovor nadležnome sudu. Vrijeme je prolazilo a poziv na ročište nisam dobivao. Jučer podigao u pošti plavu kuvertu kad ono iznenađenje, piše da se u roku 8 dana moram javiti na sud da me upute na izvršavanje kazne. E sad, očito je da sud nije zaprimio moj prigovor (a poslao sam ga, preporučeno) te poziv na sud nisam ni dobio pa je očito ispalo da priznajem prekršaj ali ga ne želim platiti??. Što mi je sad najpametnije činiti?? I kako je moguće da mi je uopće za 500kn dodijeljeno 3 dana zatvora kad na papiru jasno piše da je svaki započeti dan 300kn??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zato što se druga sankcija kojom se zamjenjuje novčana kazna ne može odrediti u trajanju kraćem od 3 dana.

U komenatiranje ostalog se ne mogu upuštati budući da ne znam sve detalje slučaja odnosno što je točno napisano u Vašem prigovoru i na kkoje je točno rješenje poslano. Najbolje da odete na sud i tamo sve pokušate riješiti. Ukoliko platite novčanu kaznu postupak izvršenja se u principu obustavlja.

LP

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo ukratko što piše:

 

RJEŠENJE

 

Prekršajni sud u Zagrebu...odlučujući o zahtjevu za zamjenu neplaćene novčane kazne zatvorom, dana 21.04.2011.g.

 

riješio je

 

i sad temeljem članka 152. stavka 5. točke 1. da se zamjenjuje novčana kazna zatvorskom...

temeljem članka 152. stavka 5. točke 2. upućujem se na izdržavanje zatvorske kazne u Remetincu...

rok od osam dana da se javim na sud radi upućivanja na izdržavanje zatvora

 

obrazloženje

 

Odlukom o prekršaju PUZ 7. PP od 11.01.2009.g. osuđenom XX izrečena je novčana kazna u iznosu od 500,00 kn zbog prekršaja članak 12. stavak 8. ZOSPC. Odluka o prekršaju postala je pravomoćna 20.01.2009., a izvršna 29.01.2009....

Prema članku 151. stavak 2. Prekršajnog zakona pravomoćna odluka izvršava se kad je uredno uručena osuđeniku i kad za njeno izvršenje ne postoje zakonske smetnje...

 

Još jednom napominjem kako sam slao prigovor, ako odem na sud sa potvrdom od pošte o poslanom prigovoru pretpostavljam da više ništa time ne mogu postići pošto je odluka već donesena??

A što je sa zastarom?? Dali teče od pravomoćnosti odluke o prekršaju, tj. 20.01.2009. i traje 3 godine??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija