Jump to content

Otkaz


azzie83

Preporučene objave

Situacija je sljedeća. Moja djevojka radi u jednoj privatnoj tvrtci koja je distributer određene robne marke. Na početku radnog odnosa potpisala je ugovor na 3 mj. To je bilo prošle godine u 7 mj. Otada su joj taj isti ugovor nekim "čudnim" automatizmom produljavali svaka 3 mj, iako ona osobno nije nikakva produljenja potpisivala. Za početak može li mi netko objasniti o čemu se tu radi? Nažalost klima u tvrtci je postala neizdrživa i ona sada traži izlaz. Šef je takav da nekakav normalan razlaz (sporazumni prekid radnog odnosa) teško da će biti moguć. Koje su joj opcije? što navesti pod razlog otkaza kada se ustvari radi o tome da osoba jednostavno ne može podnijeti svakodnevno malteritranje i neprofesionalnost rukovodećih ljudi? Da li je dovoljno napisati pisemni otkaz i uručiti ga šefu. On naravno vrlo lako može ne potpisati da ga je primio i zavlačiti cijelu stvar do krajnjih granica. Da li tvtka može na neki način tužiti moju djevojku radi otkaza pod izlikom da je dala otkaz na vrhuncu trgovačke sezone te na taj način nanijela štetu tvrtci ili što ti ga ja znam.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija