Jump to content

najam


ninabella

Preporučene objave

Poštovanje,

 

zanima me da li mogu u stanu svoje majke (koja trenutno živi sa nama na drugoj adresi tj. u našoj kući) koristiti bez problema za djelatnost obrta koja uključuje šifru prema klasifikaciji (nešto sa 71) tj. vezano uz najam predmeta za osobnu upotrebu). Radi se od haljinama za najam i drugim predmetima koje želim raditi po dogovoru tako da mi taj prostor odgovara za tu namjenu tj. ne moram ga plaćati?

da li je to moguće, hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prostor se može koristiti kao poslovni prostor, nisam sigurna da li morate imati Minimalno tehničke uvjete za prostor (pogledati u uredu državne uprave, da li vam treba izaći komisija)

što se tiče samog prostora koji nije u vašem vlasništvu, sklopite s majkom koja je vlasnik stana ugovor o najmu poslovnog prostora - treba vam kao dokaz o raspolaganju poslovnog prostora, ali navedite da je bez naplate najma

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nisam upoznata sa vašom poslovnom situacijom, ali morate biti registrirani kao obrtnik ili kao društvo, posjedovati obrtnicu ili izvadak iz sudskog registra, u njoj imati djelatnost upisanu s kojom se planirate baviti, iznajmljivanje haljina...znači morate imati i račune, redovno ih izdavati, imati način podnošenja pisanih prigovora, kao i obavijest o tome, morate imati istaknutu tvrtku obrta, kod registracije si registrirajte i skraćeni naziv tvrtke da ga koristite

isticanje tvrtke - preporučam i na ulaznim vratima u poslovni prostor - to obavezno, na ulazim vratima u zgradu, a i skraćeni naziv tvrke na sandučić poštanski

također imati papire kojima potvrđujete ulaz te robe koju iznajmljujete, uvjete iznajmljivanja

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala još jednom na svim savjetima. Mi radimo već (obrt) trenutno u uličnom lokalu i posjedujemo sve navedeno. Sad bi prebacili poslovanje u stan. Ono što me najviše muči da li stambeni prostor moje majke mora nužno biti poslovni prostor da bismo tamo radili. Inače posao vezan uz najam nije tipična trgovina, već više usluga, ali najveća preokupacija mi je namjena stana. Da li ga majka mora "prenamjeniti" ili možemo raditi s ugovorom (i eventualno min. teh.uvjetima). Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija