Jump to content

ovrha na plaću: ODO, poslodavac,banka


Cro-Lex

Preporučene objave

Molim savjet,

Nezaposlen sam od 08.2010.U Banci imam nenamjenski kredit idućih 9 god po 900 kn, tek.rn.u nedozvoljenom minusu,minuse po svim karticama...preskačem rate opomene -horor...

I da, 6 neplačenih alimentacija očekujem poziv suda.

U ovakvu situaciju se nisam doveo namjerno, zaposlenja niotkud.

Dakle: očekujem da se sudskim putem naplate Banka i djeca.

Za koji dan počimam raditi iprva plaća mi neće izvući tek.rn. iz minusa.

 

Pitanje glasi: može li mi se ovrhom cijela plaća plijeniti?

Banka s jedne strane alimentacija s druge,

tko ima prednost u naplati?

Ako poslodavac dobije nalog suda da dio moje plaće isplaćuje bivšoj,banka uzme preostalo, di sam ja!?

Imam li ja pravo na dio svojih primanja?

 

Zahvaljujem unaprijed onima koji su odlučili savjetom olakšati moju muku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dakle: plaća če mi biti npr. 3000 kn sud mi ovrhom uzme pola tj. 1500

preostane mi 1500

idućih 9g.rata kredita mi je oko 900 kn+dospjele nepodmirene obveze po kreditnim karticama

U drugom braku imam jedno dijete,za dvoje iz prvog sam plačao 700 kn za uzdržavanje po presudi iz 1996.g.

2007 bivša je tražila povećanje na 1500 na tu presudu sam se žalio,vraćeno je na prvostupanjski sud iod tada nisam dobio ništa od suda.Prema tome smatram da je presuda iz 1996 na snazi.

bez posla sam od 08.2010 od tada radim povremeno jedva podmirujem obaveze prema banci.Tako da nisam plačao uzdržavanje od 10.mj.prošle godine a sad nemam ni za banku.

Znam uzdržavanje je moja zakonska i moralna obaveza ali može me razumjeti jedino ko se našao u sličnoj situaciji.

Očekujem da če sud povečati uzdržavanje,kao i zaostatke uzeti ovrhom,od preostalog iznosa banka uzme svoje i ja nemam pravo na zivot od svog rada.

Nisam nešto obrazovan jedva sam došao do ovog posla na vidiku nemam posao za veću plaću.

Što bi vi napravili na mom mjestu: 3000 plaća

==========

-1500 uzdržavanje

-1500 banka ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nažalost, ne mogu pretpostaviti kakvu će odluku donijeti sud.

Na ročištu iznesite svoju situaciju, obvezu uzdržavanja još jednog djeteta.... i sud vam možda usvoji razloge i ne odredi uzdržavanje u traženom iznosu, nego u nekom manjem.

 

Bez obzira na to koliki iznos bio, pravilo je da se prvo uzima za uzdržavanje a onda za sve ostale obveze.

 

Bude li vas bivša supruga tužila (ili djeca iz 1. braka) za zaostatke, morati ćete sve podmiriti, u slučaju ne plaćanja možete biti kazneno gonjeni i čak završiti u zatvoru (članak 209 Kaznenog zakona)

 

Vjerujem da vam je teško naći posao i dobiti iznos potreban za podmirenje svih obveza koje imate, ali ako ikako možete, nađite dodatni posao, pokušajte sa bivšom suprugom dogovoriti obročnu otplatu ranije dospjelih dugovanja iznosa uzdržavanja ...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija