Jump to content

Posudba vozila, kazna 1000kn ?


marko_

Preporučene objave

Rođak je posudio svoj auto prijatelju.

Prijatelj je imao sudar, policija je odnijela auto.

Kada je rođak došao na policiju, dobio je kaznu od 1000kn, jer je posudio svoje auto (tako mu je objasnio policajac).

 

Ja sam googlao evo jedno 30 minuti u vezi toga i ne mogu ništa naći.

 

Da li netko zna nešto o tome ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prijatelj nije imao potrebnu kategoriju za upravljanje vozilom, a rođak pokupio kaznu od 1.000 kuna.

 

Prava sitnica prema onome što tek slijedi, a to je gubitak bonusa i regresni zahtjev osiguravajućeg društva.

 

Osiguranje će sve isplatiti oštećenom, regresno će potraživati od vozača povrat iznosa do prosjeka 12 mjesečnih plaća u RH, a ako ne uspiju tužiti će vlasnika vozila (rođaka) jer vozač i vlasnik solidarno odgovaraju za štetu koju počine drugom, a šteta je počinjena osiguravatelju.

 

Postupak se može oduljiti u nedogled, za sada su kamate 14%, preporučite rođaku dobrog odvjetnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Hvala na odgovoru.

 

Probati ću saznati detalje od rođaka, jer i mene zanima zbog čega kazna od 1000kn.

 

Jr bi volio znati da li je to zbog toga što je on drugome posudio auto ili ne.

 

Prema informacijama koje ja sada imam, čovjek kojemu je rođak posudio auto ima dozole, bar koliko ja znam.

 

Kako šta saznam, javim ovdije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija