Jump to content

maloljetni dragovoljac


sakyosijek

Preporučene objave

bok svima!1990 sa 16godina bio sam u nenaoruzanim odredima ,91god.do 28.06.1991 bio sam u narodnoj zastiti,sa 17god.tada prelazim u 106brigadu zng gdje ostajem do 17.03.1992.kada nastavljam skolovanje.moje pitanje je zasto meni kao maloljetnom dragovoljcu za stalno ne priznaju 30% koliko sam dobio po clanku 9 zakona o maloljetnim dragovoljcima,nego svake godine mi produzuju godinu za godinu.na zadnjem povjerenstvu opet mi je produzeno za godinu dana po tocki t238b.hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobro nije bas istina da se tih 30% dobije samo tako (na ljepe okice) bez ikakvog ljecenja tj.bez izlaska na komisiju radi procjene rvi-a tj.invalidnosti.

 

Ali da su ti trebali dodati taj postotak ukoliko imas bolest vezanu za rat to stoji... bar je tako bilo kod mene.

Prvo sam imao odredeni postotak na temelju ranjavanja da bi kasnije kod priznavanja statusa malolj.dragovoljca dodali taj zakonski odreden postotak naknadno.

Ali naravno ovo su dodali ali na ranjavanje automatski smanjili tak da su ti to igre bez granica sve u svemu... ali ako su ti papiri svi u redu i status priznan ne bi trebao imati problema. Ali.. ali.. ali.. ali.. ali.

.

Osim sto se na komisij ponekad mora naglasiti da imas status maloljetnog dragovoljca i podsjetiti ih na clanak zakona o malolj.drag.R.H

 

Moj savjet je da se obratis u udrugu maloljetnih dragovoljaca... ako vec nisi njen clan.

Vidim da si iz Os. pa ti Vukovar nije daleko...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sakyosijek je napisao:

bok svima!1990 sa 16godina bio sam u nenaoruzanim odredima ,91god.do 28.06.1991 bio sam u narodnoj zastiti,sa 17god.tada prelazim u 106brigadu zng gdje ostajem do 17.03.1992.kada nastavljam skolovanje.moje pitanje je zasto meni kao maloljetnom dragovoljcu za stalno ne priznaju 30% koliko sam dobio po clanku 9 zakona o maloljetnim dragovoljcima,nego svake godine mi produzuju godinu za godinu.na zadnjem povjerenstvu opet mi je produzeno za godinu dana po tocki t238b.hvala

 

Iz vašeg posta nije jasno razmotrivo i razvidno o kojih 30% posto govorite...

To što ste se kao maloljetni pridružili u obranu suvereniteta i nepovredivost RH,uz dužno poštovanje ne znači "automatski" da imate i pravo na invalidnost tj status HRVI-a,mislim da ste na to aludirali...pojasnite malo...

Automatizmom stječete pravo na status HRVI ukoliko ste bili zatočeni u neprijateljskom logoru najmanje 3 dana...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Plemeniti je napisao:

Iz vašeg posta nije jasno razmotrivo i razvidno o kojih 30% posto govorite...

To što ste se kao maloljetni pridružili u obranu suvereniteta i nepovredivost RH,uz dužno poštovanje ne znači "automatski" da imate i pravo na invalidnost tj status HRVI-a,mislim da ste na to aludirali...pojasnite malo...

Automatizmom stječete pravo na status HRVI ukoliko ste bili zatočeni u neprijateljskom logoru najmanje 3 dana...

 

Govori o povecavanju postojece invalidnosti ako ona postoji za 30%

Sve to stoji kako je on napisao... da se ne ponavljam opet gore sam vec sve pojasnio...

A doticni ako posjeduje dokumentaciju kojom ce potvrditi status maloljetnog drag.nek poslusa savijet i u uputi se u udrugu.

Kraj price ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Članak 9.

 

Hrvatskom branitelju iz Domovinskog rata i osobi koja je u vrijeme Domovinskog rata kao maloljetnik ili zatočenik u neprijateljskom logoru ili sličnim uvjetima zatočeništva, bio izložen teškim životnim uvjetima i zbog toga je nastupilo oštećenje organizma psihosomatskoga karaktera, postotak oštećenja organizma predviđen u Listi može se povećati za 10 ili 30.

 

HRVI iz Domovinskog rata koji je u vrijeme nastanka oštećenja organizma bio maloljetan, a kod njega je zbog toga oštećenja nastupilo i psihosomatsko oštećenje najkasnije u roku jedne godine od nastanka oštećenja organizma, postotak predviđen u Listi može se povećati za 10 ili 30.

 

Postotak oštećenja organizma povećan prema stavku 1. ili 2. ovoga članka može iznositi najviše 100% – II. skupina.

 

 

Neznam što nije jasno u čl.9.

 

Razlika je samo da li je u navedenom razdoblju već ostvarivao status HRVI-a, ili status Hrvatskog branitelju iz Domovinskog rata...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

napisa san ja i prije vas pa su me izbrisali ,nisam nikog vrijeđao.

moje stajalište...liječnici će procijeniti i to je to.sada ću zaobići sve šta san prvi put pisa,možda je čovik stvarno obolija,,može se stanje i pogoršati!!

Ali mi nije jedno jasno sa 16god.ići kao dragovoljac napuniti 18god.onda se skinuti i nastaviti školovanje i to 92 kad je naj potrebnije!!!

ja neman 30%imam i ranjavanje i sve šifre!!!

ali su zato služili kao trupci da imamo na kome siditi,da mi se ponovo vratiti u taj tren spasija bi se,mesa ni pivac nebi napripravija koliko ga bilo,ko ćeš pečenog ko ćeš sirovog!!!

 

 

Mnoge su nas vojske napadale,

Pustošile zemljomiharale,Povist nam je krvlju zapisana

Sve do ovih naših novih dana.

 

i bog je od nas digao ruke!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija