Jump to content

kupujem stan s namjestajem


anonimno

Preporučene objave

Bok, u procesu sam kupnje stana i namjestaja u njemu (predana kapara, potpisan i ovjeren predugovor). Stan kupujem kreditom ZABAe (na stan ce Banka upisati hipoteku). Bankarka ZABAe me je savjetovala da u predugovor napisem da sa stanom kupujem i namjestaj, kako bi procjenitelji - ZANE - toga bili svjesni i, s obzirom na to, procijenili stan.

U stanu je jucer bio posrednik za ZANE, koji samo 'snima' cinjenicno stanje stana i predaje izvjestaj ZANEu. Taj covjek me je savjetovao da NE pisem da se sa stanom prodaje i namjestaj...

 

U predugovoru je to vec naznaceno, a buduci je potpisan i ovjeren, nije ga moguce mijenjati tj. 'izbaciti' namjestaj.

 

Da li da, onda, u KUPOPRODAJNOM ugovoru 'izbacim' namjestaj? I kakve to veze ima s icim (ni bankarka niti posrednik mi to nisu znali dobro objasniti).

 

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jedino se radi oko visine procjene vrijednosti stana da bi lakše udovoljili za hipotekarni kredit.

Do glavnog ugovora se možete drugačije sporazumjeti, odnosno u glavni ugovor ne staviti namještaj ali zato sklopiti anex glavnom u kojem dodajete ipak sav namještaj, a koji ugovor ne trebate nikome pokazivati (nije bitan niti za gruntovnicu).

Taj anex je samo kao garancija da će taj namještaj i ostati...(manje bitno).

 

Dakle, očito relativno nebitno, pa odaberite jednu od opcija. Sav se namještaj da izbaciti za max. 1.500,00 kn, što je flajpanima koji procjenjuju nekretnine nepremostiv problem. :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija