Jump to content

zajednička septička jama


Cro-Lex

Preporučene objave

Molim za savjet,

Prije 22g.ja i brat smo naslijedili kuću po pola,septička jama se nalazi na bratovoj polovini zemljišta i do sad sam nesmetano imao spojenu kanalizaciju na istu jer javne kanalizacije nema.

U toj kući budem oko 2 mj.u godini jer živim 300 km dalje.

U sandučiću sam našao pismo brata u kojem mi daje rok do 15.7. da se odvojim od jame jer će u protivnom zatvoriti cijev kojom dolazi moja kanalizacija.

Ima li on pravo to napraviti?

Smatram da su to zajednički elementi zgrade i da bi to bilo ometanje posjeda unatoč tome što se sep. jama nalazi na njegovom zemljištu.

Mogu li što poduzeti prije nego li on ostvari svoju prijetnju?

 

Hvala unaprijed na savjetu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Točno,

suvlasnici smo svaki po 1/2 kuće s tim da se septička jama nalazi na njegovom zemljištu.

Za 1 mj. planiram na godišnji u tu kuću i izgleda da ne mogu ništa poduzeti na osnovu njegovog prijetečeg pisma,preostaje mi da čekam da mi zatvori kanalizaciju...

 

Obečao sam mu da ću platiti cisternu za odvoz fekalija (oko 200 kn.)nije u pitanju iako nema realne potrebe obzirom da jama nije puna.

 

Ako ne budem imao drugog izbora proći će mi godišnji u isterivanju pravde. :tikvan:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 godina kasnije...

Dogodilo se da je prošla javna kanalizacija,brat se spojio na javnu kanalizaciju i zatrpao septičku jamu.Nemam novca za spajanje na kanalizaciju i prisiljen sam pokrenuti tužbu.Nadam se pozitivnom ishodu mada će cijeli postupak koštati oko 6 tis. kuna.Dok se slučaj ne okonča nemam kanalizaciju u kući koju koristim za godišnji odmor.Molim za mišljenje da li imam pravo na naknadu novca koji sam morao dati za smještaj tokom godišnjeg obzirom da sam bio spriječen koristiti vlastitu kuću?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija