Jump to content

Pravilnik


rekspi

Preporučene objave

Ispričavam se ako već postoji slično pitanje, tražio sam ali nisam uspio naći ništa što mi pomaže...

Zanima me postoji li pravilnik o alkotestiranju, mislim na uporabu Dragera? Tko smije testirati, treba li biti osposobljen za to ili može bilo tko izvršiti testiranje? Odnosi se na promet i testiranja koja izvršava policija... Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne postoji "pravilnik o alkotestiranju".

 

Problematiku reguliraju Zakon o sigurnosti prometa na cestama, Zakon o mjeriteljstvu i Pravilnik o načinu postupanja policijskih službenik u obavljanju poslova nadzora i upravljanja prometom na cestama.

 

Svaki policajac smije vršiti mjerenje pridržavajući se uputa proizvođača alkoholnog aerometra.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moguće da si u pravu ali ja gdje god da sam gledao u zakone ili pravilnike svugdje se navodi samo policijski službenik, pa valjda bi trebalo pisati policijski službenik ili vježbenik u pratnji pol. službenika. Nigdje se vježbenik ne navodi kao onaj koji te može testirati pa neznam na temelju čega takav zaključak? On mora naučiti posao ali evo dijela gdje piše da pol. služ. koji te testira sačinjava i zapisnik o tome:"Nakon obavljenog ili odbijenog ispitivanja policijski službenik popunjava Zapisnik, koji

potpisuju ispitana osoba, svjedoci ako ih ima i policijski službenik koji je obavio ispitivanje". Dakle po tome bi vježbenik morao napraviti i zapisnik o tome. Jedna osoba ne može testirati a druga potpisati izvješće o testu... Bar ja tako shvaćam situaciju.

Ima toga još... npr. "Članak 4.

(1) Nadzor i upravljanje prometom, nadzor vozila, vozača i drugih sudionika u prometu na

cestama obavljaju policijski službenici ministarstva nadležnog za unutarnje poslove (u

daljnjem tekstu: policijski službenici)".

To su moja razmišljanja ali moguće je da sam u krivu...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija