Jump to content

kazneno djelo ili ne?


asmi11

Preporučene objave

zanima me da li mogu tužiti osobu koja je snimala razgovor (konkretno između sugovornika i mene) i tu snimku dalje prosljedio bez mog znanja.

jedan odvetnik kaže da je to kazneno djelo i da to ide preko državnog odvjetništva i da imam osnove za tužbu, drugi pak da nemam osnove za tužbu jer sam pristao na razgovor i da sam trebao biti svjestan rizika.

da li je tko od vas imao slična iskustva? hitno!!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na ovo pitanje uvijek ćete dobivati oprečne odgovore.

 

Samo snimanje razgovora u kojem osoba sudjeluje nije kažnjivo.

Kažnjivo bi bilo eventalno sa sadržajem snimljenog upoznati treće osobe. Ni to baš nije u zakonu jasno definirano.

 

Vi ste se u tom snimljenom razgovoru očigledno na neki način kompromitirali - priznali ste nešto što je na vašu štetu, ili ste prijetili, ucjenjivali...

 

Mislim da bi si ovakvom tužbom samo pogoršali položaj.

Ovakva snimka nije dokaz na sudu, ali bi mogla poslužiti kao indicija za istragu. Ako vi, međutim, tužite, sama snimka postaje dokaz.

 

Čak kada bi se ustanovilo da se radi o kaznenom djelu nedozvoljenog snimanja, ne mora značiti da je sve riješeno. Ako ste u razgovoru prijetili ili ucjenjivali, druga strana će npr. ustvrditi da se radi o najblažem obliku samoobrane. A u samoobrani je dozvoljeno štošta, pa čak i ubiti čovjeka, bez kazne (samo navodim primjer).

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

znači da bi trebao pustiti stvari takve kakve jesu? moram napomenuti da u snimci nema nikakve ucjene ili nečega čega bi se trebao sramiti. samo komentari i činjenice od kojih ne bježim i stojim iza svega što sam rekao.

nije mi jasno kako netko bez suglasnosti može snimiti sugovornika, tu snimku slati dalje i ostati nekažnjen.

nisam pravnik, pa možda nisam protumačio dobro čl. 131 kaznenog zakona, ali čini mi se da to što mi je učinjeno nije baš legalno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

asmi11 je napisao:

moram napomenuti da u snimci nema nikakve ucjene ili nečega čega bi se trebao sramiti. samo komentari i činjenice od kojih ne bježim i stojim iza svega što sam rekao.

 

Zašto vas onda ta snimka smeta? Je li vam puštanje te snimke nanijelo kakvu štetu?

 

Pretpostavimo da tužite, kako će druga strana reagirati?

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

naštetila mi je. recimo da vi u razgovoru povjeravate se drugoj osobi jer vam možda treba savjet.... i taj razgovor se snimi i šalje dalje osobi o kojoj se pričalo, a željeli ste i sami to porazgorati s tom trećom osobom...

ispali bi ste crna ovca ili što već jer je netko proračunato išao to snimiti i prije negoli vi odete porazgovare s tom osobom to stigne do te treće osobe.

a sve sa ciljem da se prikrije stvar koju je sugovornik napravio. zar nije to podlo i proračunato?

i vjerujte mi da bi ih drage volje tužio!

osjećam se izigrano i prevareno. nisam osoba koja trača. volim sve reći što mislim, a upravo sam to ispao!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija