Jump to content

Pomoć-zastara..?


Pinta11

Preporučene objave

Naime radi se o kazni oduzimanja vozačke dozvole na 3mj i novčanoj kazni od 2000kn počinjenim 28.09.2008. godine

S obzirom da sam se žalio prekršajnom sudu oni su donijeli presudu 24.02.2009. godine da sam kriv.

Nakon toga sam pisao žalbu visokom prekršajnom sudu od kojeg sam tek danas dobio odgovor da sam kriv za učinjeno sa naznačenim datumom u pismu 15.03.2011. god

Što sad učiniti da li tu nastupa proces zastare s obzirom da je prošlo više od 2 god od prve pravomoćne odluke ili? Što učiniti sad da li moram na sud sa tom zadnjom odlukom i u policiju radi vozačke ..ništa nepiše što je potrebno na kraju pisma.

hvala lijepa

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zastara nastupa 15.03.2014. godine, slobodno zaboravite na nju.

 

Sud je obavješten odlukom, istovremeno kada i vi.

 

Sud će obavjestiti policiju o ta 3 mjeseca zabrane upravljanja samo tom kategorijom kojom ste počinili prekršaj.

 

Vozačka dozvola se ne oduzima, nego se u policijskom informativnom sustavu zabilježi da imate na snazi zabranu upravljanja.

 

Za koji mjesec će doći obavijest da od datuma primitka teče zaštitna mjera zabrane upravljanja.

 

Ako vam je bila određena mjera opreza sud bi vam trebao umanjiti mjeru opreza od zaštitne mjere.

 

Taj dan kad vam se uruči obavijest još možete voziti, a sutradan nipošto.

 

Nema nikakve zapreke da upravljate nekom drugom kategorijom vozila, ali treba strogo voditi računa o predstojećom izmjenom ZSPC-a, da ne završite sa kaznenom prijavom.

 

Staru uplatnicu morate platiti ili iduće godine slijedi ovrha u poreznoj, a u 2013. moguće dovođenje na zatvorsko izdržavanje kazne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija