Jump to content

upis u posjedovni list


vanda13

Preporučene objave

Molim vas da mi kažete kako i na temelju kojih argumenata se može zatražiti upis posjedovanja u posjedovni list.Imam suvlasništvo nad nekretninom i jedina boravim u njoj već 15 godina uz to snosim sve troškove za spomenutu nekretninu kako za održavanje tako i za plaćanje svih ostalih obaveza.Da li se mogu upisat kao jedini posjednik?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iz vašeg upita nije baš jasno želite li se upisati kao posjednik u katastru ili kao (jedini) vlasnik u zemljišnoj knjizi.

Upis u katastru je irelevantan, a sada će se upisati onako kako je upisano u z.k.

 

Vi ste de facto posjednik - jedini korisnik stana.

 

Tko nekretninu koristi, dužan je istu i održavati i plaćati račune.

 

Ako ste razmišljali o stjecanju vlasništva dosjelošću, nisu se stekli uvjeti (min. dvadeset godina).

Ako je suvlasnik vaš bliži rođak, nije vjerojatno da bi u takvoj tužbi uspjeli.

 

Ako dođe do spora, suvlasnik može tražiti da plaćate najam za njegov suvlasnički dio, čak i najamninu za isti dio pet godina unatrag.

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

na temelju čega dokazat da sam ja u spomenutoj nekretnini neprekidno 20.godina, drugi suvlasnici žive vani.Koliko je meni poznato oni bi mogli tažiti da im isplatim najamninu za njihov suvlasnički dio, ali tada ja mogu tražit povrat uloženog u popravak kuće.Meni nije o glavu živjeti u spomenutoj nekretnini, pa me zanima što bi se dogodilo da tada nitko od nas ne plaća paušale za npr.struju,vodu čistoću i sl.Neznam kako se to može srediti ako je više suvlasnika?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija