Jump to content

parkirna kazna pod brisačem?


White

Preporučene objave

Pokušat ću skratiti i biti jasna koliko je to moguće.

 

Naime, prošle jeseni stiže mi Obavijest o prometnom prekršaju iz čl. 12 st. 4 Zakona o sigurnosti prometa na cestama, a koji je policijski službenik utvrdio izvješćem o počinjenom prekršaju broj taj-i-taj i traže se podaci o vozaču, može i faksom.

 

Iako pojma nisam imala o čemu se radi, podatke o vozaču sam uredno poslala na vrijeme, faksom, o čemu imam potvrdu. Proljetos mi šalju optužni prijedlog jer "nisam dostavila podatke", a i tek iz optužnog prijedloga saznajem da je riječ o navodnom nepropisnom parkiranju, kao i ime i broj značke policajca, i šaljem im pismenu obranu u kojoj prilažem dokaze o tome da sam faks uredno poslala i da ne znam ništa o tome jer:

a) me nitko nije zaustavio

b) mi nitko nije ostavio kaznu pod brisačem

c) mi nitko nije predočio nikakav dokaz o počinjenom prekršaju

 

Da ne duljim, zanima me samo je li policajac dužan ostaviti kaznu ili na neki drugi način upozoriti na počinjeni prekršaj, a ako jest - gdje to točno piše?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Okej, ajmo opet:

Protiv mene je podignut optužni prijedlog za navodno nepropisno parkiranje o čemu nisam imala pojma do primitka samog optužnog prijedloga jer kaznu za parkiranje nikad dobila nisam.

 

Pa je moje pitanje, ponavljam, sljedeće:

 

Je li policajac dužan napisati kaznu za krivo parkiranje na licu mjesta ili se to može kazniti, kao u mom slučaju, naknadno, nakon pola godine?

 

Dakle, tvrdi se da je vidio moj auto koji nije bio propisno parkiran, ali mi nije napisao kaznu odmah, pa shodno tome nisam ni svjesna da sam navodni prekršaj počinila.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

White je napisao:

Okej, ajmo opet:

Protiv mene je podignut optužni prijedlog za navodno nepropisno parkiranje o čemu nisam imala pojma do primitka samog optužnog prijedloga jer kaznu za parkiranje nikad dobila nisam.

Protiv vas nije nikad podignut optužni prijedlog radi nepropisnog parkiranja.

 

Prekršajni zakon zabranjuje tu mogućnost.

White je napisao:

Je li policajac dužan napisati kaznu za krivo parkiranje na licu mjesta ili se to može kazniti, kao u mom slučaju, naknadno, nakon pola godine?

Prekršajni postupak zbog parkiranja se može pokrenuti i nakon jedne godine.

 

U vašem slučaju prekršajni postupak radi nepropisnog parkiranja još nije niti pokrenut.

 

To na vozilu je bila obavijest koju nisu ni bili dužni ostaviti i ta radnja nema nikakvu važnost.

 

Dobili ste upit da date vjerodostojnu informaciju o osobi koja je upravljala vašim vozilom, unaprijed ste obavješteni o mogućnosti kazne, postoji dokaz da ste to zaprimili, po tvrdnji policije niste odgovorili na postavljeno pitanje, pisali ste prigovor te je policija predmet proslijedila sudu, čija će biti zadnja.

 

Ne davanje podataka je sasvim druga zakonom opisana prekršajna radnja opisana u zakonu kojega je 2008. godine Vlada RH uputila u saborsku proceduru, koji kao takav izglasan, koji je stupio na snagu 17.06.2008. godine i koji je još uvijek na snazi.

 

Ako smatrate da se takvim zakonom krše vaša ustavna prava, dajte Ustavnom sudu prijedlog za procjenu zakonitosti sa ustavom i mislim da bi imali šanse da ga oborite, naročito ako je vozilom upravljao netko iz vaše obitelji.

 

Do tada je zakon važeći i mora se provoditi i poštivati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija