Jump to content

štand za palačinke-(koji obrt otvoriti,molim pomoc:)


palacinka

Preporučene objave

Poštovani,

imam pokretni štand za prodaju palačinki,

koji obrt moram otvoriti da bi mogla s tim štandom prodavati na feštama i festivalima sa jednokratnim dozvolama od općina i organizatora?

Da li je to vezani obrt,tj da li moram imati stručno osposobljenu osobu za takvu prodaju?

Našla sam u obrtnom registru da neke osobe takvu prodaju vode sa proizvodno-trgovackim obrtom koji nije vezan,

a u opcini su mi rekli da je to ugostiteljski obrt te da moram imati osobu koja je za to osposobljena.

Molim vas za savjet.

Hvala unaprijed....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

evo ja ču ti odgovorit jer sam prošla čuda svjetska da to otvorim. Najvažnija stavka koja se traži je stručna osposobljenost a ovaj tip obrta spada u uslužne djelatnosti. Ako nemaš tu struku,polaže se ispit u obrtničkoj komori ili možeš nekoga zaposlit ali nije tu neki promet da si to možeš priuštit jer su tu onda dupla davanja za mirovinsko i zdravstveno, dalje ti idu minimalni tehnički uvjeti i treba se javit sanitarnoj inspekciji za uvjete i obavezno sanitarna knjižica.

Ja sam sve to obavila i onda gledam lika koji preko udruge branitelja i bez ikakvih uvjeta radi bez problema i dođe mi da iskoćim iz kože

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija