Jump to content

Prednost pri zaposljavanju


tsunami

Preporučene objave

Imam status branitelja i poslije rata se nikako ne mogu zaposliti.U državnim firmama uvijek dobije posao manje strucan ali npr.ima 6 dana vojske vise od mene.Sada radim kod privatnika ali na 3 mjeseca vec neko vrijeme (obnavlja mi ugovor).Ovaj mi istice u 9.mjesecu.prijavila sam se na natjecaj u drzavnoj firmi i prosla testiranje.Od 16 pitanja tocno mi 15 a samo jedna osoba ima sve tocne (16/16).Saznala sam da je to mjesto zapravo izmisljeno za tu osobu.Na intervjuu sam takodjer ostvarila dobru komunikaciju i zapravo zadovoljna sam sobom.Očekujem odbijenicu iz navedenih razloga i pitam mogu li se u prigovoru pozvati na zakon o hr.braniteljima tj prednost pri zaposljavanju.Znam da doticna osoba nije branitelj a i kvalifikacije su joj manje od mene.Dosta mi je vec ovakvih zaposljavanja.Rastavljena sam i skolujem djecu a radim kod privatnika za najmanje sto moze dati bez regresa,bozicnica,uskrsnica placenih prekovremenih i t d pa bi mi ovaj posao bio san snova.

zahvaljujem na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tvrdite da očekujete odbijenicu i da ćete se u prigovoru pozvati na zakon o braniteljima.Jeste li prilikom predaje potrebite dokumentacije i životopisa priložili i dokaz o statusu branitelja ?

 

Pošto je vidljivo da spominjete zakon o braniteljima onda vam je vjerovatno jasno što navodi članak 35 tog zakona.Nažalost,kroz sve zakone o braniteljima koji su do sada postajali te odredbe su se kršile i nisu se poštivale.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kao prvo hvala Vam na posvecenom vremenu na moje pitanje.Kao drugo,da sve dokumente sam uredno prilozila pa i braniteljski status.Ali pripremam se razmisljajuci kao oni tj.pokusavam se staviti u njihovu poziciju i tako dokuciti koji razlozi bi bili ok da me otpile a da je sve kao "cisto".Znam za zakon ali me malo buni ono"ako je branitelj nezaposlen ..." a ja sam zaposlena na 3 mjeseca tj.u 9.mj.necu biti zaposlena.Zato sam postavila pitanje i zanima me dali im je ta stavka dovoljna da me otpile.

Sto se provodjenja zakona tice mogla bih knjigu napisati kako izbjeci zakon a sve legalno.Dozivjela sam toliko nepravdi da je smijesno a kada god se pozovem na neki zakon ili je na snazi novi naputak ili postoji neka klauzula itd ...za ovu nasu drzavu nista cudno.Kod nas samo sirotinja placa,ovrsuje se,ubija u pojam jer znaju da smo nemocni tj.nemamo novca za tjeranje pravde koja bi se mozda i istjerala ali je dug i skup put do nje.Ali nitko ne voli one koji kukaju pa Vas pozdravljam i jos jednom zahvaljujem na utrosenom vremenu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Evo neka se zna danas sam dobila odbijenicu...primljena je osoba za koju sam znala da je natječaj namješten...jača sam po školi,po iskustvu,branitelj sam itd zna se sve ali u odbijenici su napisali da je imala vise bodova od mene (ona 16/16 a ja 15/16).a status branitelja niti nista drugo nisu spominjali ...katastrofa jer i pored svih afera i kriminala i dalje se gazi po svome svojima i t d....kome sad da se zalim?kojim institucijama i naravno ako kazem da znam za sve morat cu to i dokazati ...a onda bi ljudi koji su mi rekli bili bi ugrozeni na svojim radnim mjestima od lokalnih mocnika FUJ GADI MI SE VLASTITA DRZAVA jer godinama trpim ovakve stvari a vise ne mogu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija