Jump to content

Porez na nekretninu i nepreuzimanje rješenja žalbe


Sokol99

Preporučene objave

2006 godine kupljena nekretnina i prijava poreza na nekretninu

3.7. 2007 žalio se na porezno rješenje

Od tada čekam da mi stigne odgovor na žalbu međutim od odgovora ništa. Pitam susjede da li su oni dobili odgovor na žalbu, nakon što su mi rekli da nisu zaključujem da su u Poreznoj upravi sporiji i da nisam izdvojen slučaj te da trebam još pričekati.

Prije tjedan dana dobijam preporučenu poštu, pošta se odnosi na povrat poreza za prošlu godinu. Utvrdili su povrat poreza od 2600 kn koji mi neće biti uplaćen pošto imam dugovanje od 26000 kn (nekretnina), te da moram podmiriti dugovanje od 24000 kn u roku 8 dana inače kreće prisilna naplata.

Nakon što sam otišao u poreznu upravu priča je slijedeća:

Bio je pokušaj dostave rješenja na moju žalbu u trećem mjesecu 2010. Poštar me kao nije zatekao kod kuće i kao ostavio obavjest o neuspjeloj dostavi. Ja tu obavjest nikada nisam vidio. Još bolje bila je poslana opomena preporučeno u 12 mjesecu 2010. Niti opomenu nisam zaprimio niti ikada vidio obavjest da mi je bila pokušana dostava.

Sada je situacija da osim 23000 kn poreza na nekretninu što moram platiti, moram platiti i negdje 3500 kn kamata.

Također mislim da se ne mogu žaliti na rješenje žalbe upravnom sudu.

 

Pitanja:

- da li se mogu žaliti na rješenje žalbe upravnom sudu

- da li se može nekako slučaj vratiti u prvotno stanje i da mi se dostavi rješenje žalbe kao što je bilo pokušano u drugom mjesecu 2010

- mislim da je apsolutna zastara nakon 6 godina? da li može ikako moj slučaj otići u zastaru (ovo prije nisam planirao ali pošto se osjećam izmanipuliran nije mi sada više to strano)

- ako gore ništa navedeno nije moguće da li je moguće makar da platim 23000 kn poreza a da ne platim kamate od 3500 kn

 

Zamolio bih vas ako bi mi mogli odgovoriti što prije... UNAPRIJED HVALA!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija