Jump to content

hitno


annemarie

Preporučene objave

Tužila sam bivšeg muža za povisivanje alimentacije i dobila sud.Nakon pravomoćnosti mi je uplatio iznos koji mi je odredio sud,ali ne i zaostatke otkada je pokrenuta tužba. Zanima me dal moram po tom pitanju opet tražiti pomoć odvjetnika?Ako je tužba podnesena oko 20. u mjesecu da li se i taj mj uzima u obzir? Na sudu je bivši muž izričito rekao da ga ne zanimaju moji odvjetnički troškovi jer nisam morala uzeti odvjetnika.Na sudu je odvjetnik rekao da otkud zna dal je radio probono,a meni je rekao neka ga dodatno ne srdim tražeći troškove.Jer da nisam priložila nikakve račune ni dokaze da trebam više novaca za djecu.Zar nije dovoljno to da je davao oko 850 kn manje od iznosa koji je zakonski određen za djecu te dobi?Sad kada razmislim,te zaostatke kad mi budu isplaćeni neću upotrijebiti da bih lakše spremila djecu u školu,nego če mi bit za namirivanje odvjetničkih troškova!!!!!!!!!!!!Da li išta mogu učiniti po tom pitanju!!!!! :misli::misli::misli::misli::misli::misli::misli::misli::misli::misli::misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Recite , molim vas, na temelju čega je vaš odvjetnik tražio, a sud odredio sadašnji, novi, iznos alimentacije:

- na temelju preporuke Min. zdravstva i soc. skrbi, a s obzirom na djetetovu dob i prosječni iznos primanja u RH za 2010. godinu

- na temelju povećanih mogućnosti djetetovog oca

- na temelju povećanih mjesečnih potreba djeteta koje ste vi uredno izračunali i priložili u spis

- na temelju članka 233. ObZ-a koji otprilike kaže da odgoj i briga koju pruža roditelj koji živi s djetetom vrijednosno je izjednačena sa iznosom koji daje roditelj koji ne živi s djetetom

- na temelju toga što vi smatrateda bi taj iznos trebalo povećati

 

ili nešto drugo?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Besplatnu pravnu pomoć (radi se o uzdržavanju djece) niste zatražili, a unatrag ne bi išlo...

Ne piše li što je sud odlučio i kako se očekuje da će izvršiti obvezu?

850kn (za svu djecu) koje je plaćao manje od minimalnog iznosa ne znači nužno da je odluka morala biti u visini minimalnog iznosa, jer kad netko ima obvezu uzdržavati više djece (a i 2 je "više"), može biti određen i do 50% manji iznos od minimalnog (ali ne manji od toga).

Ako je prethodni iznos bio manji od tih 50% za svako dijete, moglo se sa sigurnošću očekivati povećanje, ali bez garancije da će biti baš taj minimalni ili viši od toga, već ovisno o mogućnostima roditelja i potrebama djece...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija