Jump to content

HITNO! Osiguranje u slučaju u nezgode u drugoj državi


deia

Preporučene objave

Obzirom da ću putovati u drugu državu, a nisam vozač, zanima me da li sam kao strani državljanin osigurana na auto polici osiguranja vozača, državljanina te države. Znači, da li sam u slučaju prometne nezgode osigurana po vozačevoj polici?

 

Pitam iz razloga što sam imala jednom prometnu nesreću u stranoj državi gdje sam bila vozač, i nisam imala nikakva prava na povrat troškova liječenja.

 

Hvala, molim hitno odgovor jer uskoro krećem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisi ostvarila pravo na povrat troškova liječenja jer izgleda između te države u kojoj si stradala i Republike Hrvatske postoji konvecija i administrativni sporazum koji uređuje to pitanje.

 

Isto tako kako ti je bio osiguran auto mogla si biti osigurana i ti (18,00 kn po danu) pa eto ne bi bilo problema, ni plaćanja bilo kakvih troškova. Dobra škola za tebe ubuduće i nadam se za sve koji čitaju ovo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne znam koji ti dio nije bio jasan, al eto da ti nacrtam:

 

po polici auto odgovornosti državljana te države nisi osigurana za ovo što pitaš, kao državljanka Republike Hrvatske možeš se osigurati u nadležnom uredu HZZO koji će ti izdati potvrdu o osiguranju za tu državu ukoliko sa istom postoji Konvencija, naime međunarodni sporazum po svojoj je snazi "jači" od zakona i ovdje i tamo gdje putuješ pa će ti se i tamo osiguravatelj uvijek pozvati na isti, odnosno na tvoj propust (šparanje) na koji sam ti gore ukazao.

 

Pozdrav i sretno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija