Jump to content

Prijevremena starosna mirovina


tetinho

Preporučene objave

Pozdrav svim članovima foruma!

Evo ukratko u čemu je kod mene problem(vjerujem ovih dana i kod mnogih drugih).

Dana 27.srpnja 2011. pozvan sam iz postrojbe da se 28.srpnja (dakle drugi dan) javim u Vinkovce na razgovor sa savjetnicom za upravljanje osobljem koja taj dan dolazi iz Zagreba.

Na razgovoru je pred mene stavljen papir sa podacima o mom radnom stažu,životopis i Zapisnik o personalnom savjetovanju u kojem stoji da se nalazim na Popisu DVO OS RH za dodatno izdvajanje po potrebi službe i to s nadnevkom 30.rujna 2011. i to po članku 6.

Dakle,upoznat sam sa činjenicom da sam na listi za izdvajanje 2 mjeseca prije umirovljenja.

Jasno da sam ostao u šoku jer zna se kakva je to mirovina s obzirom na otpremninu i trajno umanjenje mirovine zbog prijevremenog umirovljenja.

Zanima me da li postoji neki razuman rok u kojem se čovjek treba obavjestiti da je na listi za izdvajanje da si neke stvari organizira.Čuo sam da je to 6 mjeseci.Da su me tad obavjestili podnio bih zahtjev za 6a jer je rok za ovu godinu bio 7.travanj.

U Zapisniku sam naveo svoje želje(raditi barem još godinu dana dok ne riješim financijsku situaciju)i primjedbu na,po mom mišljenu,nepravodobno informiranje o stavljanju na Listu za izdvajanje.

Na žalost,to će vjerovatno biti bez efekta.

Ima li načina dohvatiti mirovinu po članku 6a?

Napominjem sa sam krajem 1993. bio na bolavanju sa dijagnozom ptsp-a,ali to kasnije nisam "materijalizirao"

-imam 46 godina starosti

-mirovinskog staža 36 godina 7 mjeseci i 8 dana.

-u HV-u sam od 1991.

-nemam status hrvi

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

postovi koje šaljete u posljednje vrijeme govore da je MORH počeo akciju umirovljenje svih koji su oboljeli od nekog oblika ptsp takav je slučaj i kod tebe bio si na bolovanju zapovjedništva imaju pisani trag o bolesti bez obzira što radno funkcioniraš za njih više nisi sposoban svi pretpostavljeni vjerojatno su dobili naputak i toga se moraju pridržavati nikad se ne zna kad će netko puknuti radi se sa oružjem bolest je podmukla i prikrivena može da izazove razne neželjene učinke e sad se tu javlja ono da sam znao iskoristio bih situaciju ostvario hrvi otišao u mirovinu po povoljnijim uvjetima ,da su mi dali do znanja u roku šest mjeseci koji i jeste zakonski rok i što sada svi takovi slučajevi s pravom su oštećeni zakonski postoji mogućnost da se borite putem suda kao mnogi koji su to već započeli to je težak put i dugotrajan sa nepoznatim ishodom druge opcije nema svima je jasno da ste oštećeni

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav!

@Stubi upravu si, ali ne sjećam se dobro žalba ne odgađa

izvršenje rješenja,a tužba traje dugo i sve odgađa do donošanja presude!!!!!!!!!!!!!!!!! 3-4god.

stim da ti nitko ne garantira da ćeš dobiti slučaj na sudu i ništa nemožeš dok se slučaj ne žaključi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

triba sve to dobro provjerit i dobro razmislit šta dalje,znam da lako je reći i napisat" kužim"

 

netriba isto puno očekivat jer cila DRŽAVA polako se ruši kao kula od karata!!!! :propovjeda:

 

IZGUBILI SMO NACIJU I VJERU!!!

 

 

 

 

 

Pokoj vječni daruj nam gospodine!!!

 

R.I.P

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija