Jump to content

pali sa speedom


mujo7

Preporučene objave

Pozdrav

 

Pali smo prijatelj i ja sa speed-om u količini od 0,2 i 0,9 grama. Postupak je pokrenut prema članku 173 stavak 1 za obojicu. Dosad nismo za ništa kažnjavani i ovo nam je prvi prekršaj. Speed smo kupili od nepoznate osobe. Nismo dali nikakvu službenu izjavu o događaju, osim te da ćemo to učiniti pred sudcem.

E sad, zanima nas sljedeće:

 

- za koliko vremena otprilike stigne kuverta sa pozivom na sud?

 

- znamo da ćemo dobiti novčanu kaznu, kolika bi mogla biti?

 

- hoćemo li dobiti i uvjetnu, koliko bi otprilike to moglo biti?

 

 

Ako je netko bio u sličnoj situaciji (da je pao sa speedom, a ne sa travom) zanima me kakve su bile konkretne posljedice, tj rezultati sudskog postupka.

 

Unaprijed hvala na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

za hrvatski zakon nema razlike da li si pao sa speedom ili travom, nisu definirane ni kolicine koje se smatraju da su namijenjene za prodaju ili osobnu upotrebu. sve ovisi o procjeni sudije, odnosno mogucnosti da dokazes/uvjeris da droga nije bila namjenjena za prodaju. posto ste ti i frend pali sa zbilja malom kolicinom i ako nema nekih drugih indicija da ste se mozda bavili prodajom, svatko normalan nece mislit da ste dealali, sto za posljedicu, ako niste imali ranijih prekrsaja, ima da cete dobiti novcanu kaznu.

 

- poziv za sud stize za kolko se sjecam 1 - 3 mj.

- ima negdje u zakonu - ovisi o primanjima, ali uglavnom bude oko 5000 - 10000 kn)

- necete dobiti uvjetnu obzirom da je prvi put i nije velika kolicina

 

P.S. ako nikog ne zanimaju slucajevi koji imaju veze s drogom, nadam se da ce me netko barem demantirati ako sam nesto krivo rekao. sve pisem iz osobnog iskustva i istrazivanja kada sam i sam pao s travom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija