Jump to content

ugovor o djelu i obrt ili d.o.o.


mika_vk

Preporučene objave

Prije svega pozdrav svima.

Kao laik drago mi je da ima mjesto gdje se mogu naci neke informacije, kad nam je zakon vec toliko zapetljan, a oni koji bi ga trebali tumaciti su prearogantni da bi nam nesto pojasnili.

Pa, evo mog problema (kao sto rekoh, ne kuzim se u ovo, pa Vas molim ne zamjerite ako napisem totalnu glupost)... Nudi mi se mogucnost da preuzmem jednu salu za svatove. Problem je kako zaposliti kuhare i konobare. Jasno, oni mi trebaju samo da bi radili po potrebi. Nije isplatljivo platiti 10-ak radnika sa svim davanjima da bi oni radili jedan dan u tjednu, a preko korizme niti jedan. Koliko sam vidio ugovor o djelu se nemoze napraviti sa konobarima i kuharima... Pa dali netko ima ideju kako to srediti... ?

Dali bi bila opcija, napraviti ugovor o djelu za izmisljena radna mjesta... (konobar nece biti konobar, nego domacin sale, ili tako nesto)

Druga stvar koja mi nije jasna, dali vlasnik d.O.o. ili d.d.-a smije raditi kod sebe? Znaci osnujem d.O.o. Ja sam 80% vlasnik, i jos 20 ljudi (konobari i kuhari) su vlasnici, svatko sa 1% i ispada da oni ne rade za mene nego za sebe... Znaci svi zaposlenici u sali su vlasnici d.O.o.-a.

Puno hvala svima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

 

zakon o radu je prerigidan za raznorazne slučajeve iz prakse oko kojih ima nelogičnosti ili nejasnoća, dakle konobari i kuhari ne mogu raditi drugačije osim na ugovor o radu bilo kod Vas ili preko agencije za zapošljavanje.

 

"Znaci osnujem d.O.o. Ja sam 80% vlasnik, i jos 20 ljudi (konobari i kuhari) su vlasnici, svatko sa 1% i ispada da oni ne rade za mene nego za sebe..."

Ne, ne ispadne tako, oni rade za tu i tu firmu, tko je vlasnik nije bitno.

 

Postoji nekoliko opcija kako bi se ovo dalo urediti, ali u stvarnosti je kompliciranije od samog zapošljavanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija