Jump to content

Dugovanje obrta


Tugomir

Preporučene objave

Poštovani,

Trebam pomoć tj.savjet. Imamo obrt, Minimarket mješovite robe..do prije nekih 5 godina bio je u vlasništvu moje mame, koja je otišla u mirovinu, tada je sve prebačeno na mene, iako ja radim na drugom radnom mjestu u trgovini imam cure koje rade..za sada sve ide više manje dobro,nismo blokirani i nekako preživljavamo ovu krizu..

Moje pitanje je sljedeće, još za vrijeme kada je mama bila vlasnik ostao nam je dug prema jednom dobavljaču, ja taj dug plačam svaki mjesec nešto jer ne želim nikom ostat dužna, sa tom firnom ne radimo još kada je mama bila vlasnik,,mene zanima dali oni mogu meni poslati ovrhu ili nešto slično??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 11 mjeseci kasnije...

Poštovana !

Opći zastarni rok je 5 godina.U toku sudskog postupka treba istaknuti prigovor zastare . U ovršnom postupku kada ovršenik primi rješenje o ovrsi treba također osporavati dug i istaknuti prigovor zastare.

Nije jasno na temelju čega dobavljača isplaćujete da li po savjesti ili na temelju odluke suda?

 

Prigovor zastare potrebno je da Vam sastavi pravno educirana osoba .

 

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala za odgovor !!

 

plačam mu po savjesti, jer ne zelim ostati dužna nikome, on do sada nije slao ni opomene, ni ništa..no kako je sad došlo vrijeme krize, nemam svaki mj.da mu nešto uplatim..pa razmišljam može li mi poslati ovrhu ako je dug stariji od tih 5 godina kako kažete??

 

I ako ju pošalje, mogu li osporavati dug zastarom??

 

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 3 tjedna kasnije...
  • 1 godina kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija