Jump to content

raskid ugovora o najmu poslovnog prostora i krivi obracun najma


Redeemerhr

Preporučene objave

Pozdrav,

 

raskinuli smo ugovor o najmu poslovnog prostora i sada su nam javili da su krivo obracunavali mjesecnu najamninu, u ugovoru stoji da je najam 350 eura a oni su obracunavali oko 260 i do sada nitko to nije primjetio. Svaki mjesec smo dobivali racun na kojem pise period na koji se najam odnosi (npr 01.07.2011 - 31.07.2011) i iznos u kunama i to smo uredno placali i nismo nikad provjeravali koliko je to u eurima. Imamo tri ugovora po godinu dana (dva koja su istekla 2009 i 2010 i novi 2011 koji smo raskinuli) i u kojima stoji da je najamnina 350 eura. Sada ispada da smo im duzni po 90 eura za 30 mjeseci. Da li smo mi njima duzni sada isplatiti tih 90 eura za svaki mjesec iako su oni ispostavljali racune svaki mjesec za najam i mi smo ih uredno placali a dva ugovora su vec istekla. Nasa je greska sto ja nisam isao provjeriti koliko je 350 eura u kunama i da li je to iznos o kojem smo pricali a njihova je greska sto su krivo obracunavali i izdavali racune na "krivi" iznos osim ako su namjerno krivo obracunavali da kasnije mogu naplatiti tu razliku jer da je bio veci najam od ovog sta smo placali ne bi ni pristali.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Redeemerhr je napisao:

Pozdrav,

 

raskinuli smo ugovor o najmu poslovnog prostora i sada su nam javili da su krivo obracunavali mjesecnu najamninu, u ugovoru stoji da je najam 350 eura a oni su obracunavali oko 260 i do sada nitko to nije primjetio. Svaki mjesec smo dobivali racun na kojem pise period na koji se najam odnosi (npr 01.07.2011 - 31.07.2011) i iznos u kunama i to smo uredno placali i nismo nikad provjeravali koliko je to u eurima. Imamo tri ugovora po godinu dana (dva koja su istekla 2009 i 2010 i novi 2011 koji smo raskinuli) i u kojima stoji da je najamnina 350 eura. Sada ispada da smo im duzni po 90 eura za 30 mjeseci. Da li smo mi njima duzni sada isplatiti tih 90 eura za svaki mjesec iako su oni ispostavljali racune svaki mjesec za najam i mi smo ih uredno placali a dva ugovora su vec istekla. Nasa je greska sto ja nisam isao provjeriti koliko je 350 eura u kunama i da li je to iznos o kojem smo pricali a njihova je greska sto su krivo obracunavali i izdavali racune na "krivi" iznos osim ako su namjerno krivo obracunavali da kasnije mogu naplatiti tu razliku jer da je bio veci najam od ovog sta smo placali ne bi ni pristali.

 

 

Pozdrav!

Imate pravo traziti razmjerno smanjenje štete, s obzirom da je i vaš najmodavac pridonio nastanku štete. Pogledajte zastarne rokove, možda vam je čak nešto otišlo u zastaru. Vi kazete da ste bili u bitnoj zabludi, ali svejedno odgovorate za štetu. Stoga jedina opcija vam je da tražite razmjerno smanjenje štete pred sudom. Ali prije toga probajte se nagoditi jer je to najbolja opcija.Ako ne obavezno uzmite odvjetnika :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija