Jump to content

hitan slučaj!


neno7

Preporučene objave

Postovanje,

Hitno mi je potreban odgovor,ukoliko biste bili ljubazni da mi pomognete oko pitanja PUNOMOCI.

Naime,radi se o sledecem:

Ja i sestra smo vlasnici nekretnina(stan u zg i grobna mjesta u zg,usto imamo i od pokojne majke potrazivanja od mirovinskog,sto se vodi kao pokretnine,dakle sve na pola-ja i ona) i oboje zivimo u novome sadu.

Ja dolazim u zagreb,ona ne moze,pa me zanima da li mi ona iz novoga sada moze dati generalnu punomoc za sve sto imam da obavim za ranije navedene stvari(nekretnine i pokretnine).

Radi se o tome da moram ici u policiju da dam saglasnost za boravak jednom bracnom paru koji su u mom stanu,zatim na mirogoj da se sa nas na drugu osobu prepisu grobno mjesto i da podignem novac iz mirovinskog,pa me samo to zanima,postoji li mogucnost da me ona opunomoci za sve ove stvari(generalna punomoc) pa da sa tim mogu i obaviti sve sto treba i da bude priznato ili ne moze.

Ukoliko ne postoji,bio bih vam zahvalan da mi kazete alternativu za ovaj slucaj.

 

Unapred zahvalan,

Neno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nećete u Hrvatskoj temeljem generalne punomoći moći napraviti skoro ništa.

Napravite specijalnu punomoć u kojoj taksativno navedete za što vas sve opunomoćuje

 

npr Ja (osobni podaci)

opunomoćujem svoga brata (osobni podaci) _

da u moje ime poduzme sljedeće radnje

- preuzme zaostalu mirovinu kod HZMO-a, iza naše pok. majke XY, a sukladno Rješenju o nasljeđivanju...

- potpiše Ugovor o ustupu grobnog mjesta na groblju... (sve oznake groblja i grobnog mjesta), preuzme od stjecatelja dogovoreni novčani iznos...

- potpiše Ugovor o najmu stana u Zagrebu..... .. da izjave u MUP-u PU Zagrebačkoj potrebne za prijavu boravišta postanara u navedenom stanu

(ako vi i vaša sestra nemate oib onda svakako i)

- u moje ime podnese zahtjev pred nadležnim Ministarstvom financija - poreznoj upravi za dodjeljivanje Osobnog identifikacijskog broja (za to trebate i kopiju putovnice)

- i ako ima još nešto što treba napraviti također navedite.

 

Punomoć napišite na latinici i ovjerite kod nadležnog organa u Novom Sadu (ako napišete na ćirilici morati ćete je prevoditi na hrvatski kod ovlaštenog sudskog tumača)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija