Jump to content

Nepodnošenje prijave poreza


DrWho

Preporučene objave

Zamolio bih nekoga za savjet.

 

Dobio sam od porezne uprave prekšajni nalog i novčanu kaznu zbog nepodnošenja porezne prijave u zakonskom roku.

Prije toga sam dobio poziv da dam dužan podnijeti prijavu, što sam ja i učinio u zakonskom roku od 8 dana, te nakon toga dobio privremeno porezno rješenje od porezne uprave.

Mislio sam da je sve u redu kada sam dobio rješenje ali nije.

 

Radi se o tome da sam tokom te godine 6 mjeseci bio na bolovanju i nakon toga zbog zdravstvenih problema otišao u invalidsku mirovinu. Nisam smatrao da moram išta podnositi!

 

U toj godini mirovinsko mi je za jedan mjesec isplatilo naknadu po osnovi rješenja za profesionalnu nesposobnost za rad i tu je problem jer zakon smatra da se ovdje radi o dva poslodavca u jednoj tekućoj godini i da je zato potrebno podnijeti poreznu prijavu.

 

Od svoje tvrtke u kojoj sam radio nisam dobio nikakvu informaciju niti od mirovinskog koje je trebalo nekim putem informirati poreznog obveznika, putem rješenja ili obavijestima o mirovini (Identifikator-1).

 

Preostaje mi samo da napišem prigovor PU i da argumentaciju temeljim na tome da me mirovinsko nije pravodobno obavijestilo što je i trebalo ako se ne varam po Zakonu o porezu na dohodak.

 

Prigovor sam već napravio ali tražim savjet.

Moja pitanja glase:

 

1.može li mi netko reći kako se piše prigovor, i da li se pozvati na čl.237.st.1.t. 1 ili 2, odnosno poricati krivnju ili po točki 2.,

2.savjet iz prakse, kakva je procedura nakon prigovora i

da li postoji mogućnost da mi ukinu prekršajni nalog,

3.da li u nekom od poreznih zakona decidirano stoji da

je poslodavac dužan informirati radnika i dostaviti mu poreznu karticu,

4.da li uzeti odvjetnika ili sam pisati prigovor

 

Bio bih jako zahvalan na savjetima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Samo da napomenem da sam dobio rješenje od Porezne uprave o obustavi postupka.

 

Podnio sam prigovor u zakonskom roku i on je usvojen od strane Porezne uprave. Iz priložene dokumentacije bilo vidljivo da se ne radi o prikrivanju poreza što je utjecalo na dalji pozitivan tok događaja.

 

Ako netko bude imao neki sličan problem, slobodno neka mi se obrati, da na forumu ne idem u detalje događaja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija