Jump to content

Problemi sa vlasnistvom


anonimno

Preporučene objave

Postovani!

 

Moj je djed prije 50ak godina izgradio kucu u jednom malom gradicu. Ispred njegove kuce nalazi se susjedska kuca, a dijeli ih uzan prostor koji koristimo kao ulaz za automobil i koji se nastavlja u dvoriste. Posto po papirima, prilikom kupnje placa, nije citav prostor djedinog placa do susjedske kuce bio njegov, on je od tadasnjeg vlasnika susjedske kuce kupio taj dio do susjedske kuce. Medjutim, prilikom komasacije tamo 70 i neke, ovaj dio koji je on kupio nije bio ucrtan. Nekih desetak godina prije rata, tu je kucu kupila obitelj koja je i danas vlasnik. Prije rata nije bilo nikakvih problema sa njima. Nakon rata i njihovog povratka u svoju kucu nije bilo problema sve do prije par godina, kada su oni odlucili da podignu veliki zid izmedju nas i njih (a moja obitelj pripada nacionalnoj manjini). Tada su oni dosli kod nas i rekli nam, kako smo mi u stvari ukrali njihovo (jer po zemljisnim knjigama djedova kupovina nije ucrtana) te da ce oni uzetio dio u ravnini sa njihovom kucom i izgraditi zid, i da ce nama, kao cin "dobrote" ostaviti slobodan ulaz za automobil. Djeda im je pokusao objasniti da smo mi taj dio kupili, ali tada nije mogao naci ugovor i oni su ostali pri svome i jos zaprijetili da ce uzeti i dio prilaza ako se budemo bunili. Djeda je naknadno nasao ugovor koji dokazuje da smo mi taj komad zemlje zaista kupili, pa me zanima da li to ima ikakvu pravnu vrijednost, buduci da datira iz 50-ih godina proslog stoljeca i da li se nesto moglo poduzeti???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija