Jump to content

kakva su moja prava nasljedstva


brico

Preporučene objave

rođen sam u vanbračnoj zajednici i živio sam s majkom koja mi nije željela reći gotovo ništa o mom ocu. znam da je za mene plačao alimentaciju i to na temelju sudske presude koju ja nemam. znam da se otac oženio drugom ženom i da ima sina i kćer. ne znam da li je još živ ili nije mada bi sad mogao biti u dubokoj starosti ako je živ. ne znam da li njegova djeca znaju za mene te me zanima imam li prava na nasljedstvo po ocu i na koji način dati do znanja da i ja postojim, odnosno ostvarim svoja prava ako imam. hvala vam od srca na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vi imate nasljedno pravo iza oca.

Vanbračna i bračna djeca su izjednačena u nasljednom pravu i među njima nema razlike.

E sad kako ćete saznati za njegove podatke, to je drugo pitanje. Najlakše da pitate majku.

Ili da preko svog rodnog lista pokušate doći do njegovih podataka.

Neznam koliko dugo se u arhivi suda čuvaju presude o dosudi alimentacije, pa ako još postoji možete i na sudu potražiti tu presudu pa možda u njoj postoji njegov jmbg ili makar adresa, a onda preko imenika ili na neki drugi način potražite oca.

Ako je već preminuo a njegova supruga i djeca nisu ni znali za Vas ....onda Vas nisu ni zvali na ostavinsku raspravu.

U tom slučaju ćete svoja prava morati ostvarivati sudskim putem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija