Jump to content

VIP ovrha


Gunner1980

Preporučene objave

(vidim da ima dosta tema tipa VIP ovrha, VIP zastara, pa ne znam da li postoji jedna tema za VIP ili svatko otvara novu.. U svakom slucaju, isprika adminima ako sam se trebao nadovezati na neku temu)

 

Postovani,

 

Sad cu ja morati napisati jedan roman jer je slucaj u najmanju ruku zabavan (vanjskom promatracu) a i imati cu dosta pitanja za strucnjake na ovom forumu...

 

Naime, 2007 godine sam sa VIPom potpisao ugovor za USB internet stick na 2 godine, ugovor je isticao krajem rujna 2009. U rujnu 2009. odlazim na njihovo prodajno mjesto i slijedi razgovor sa gospodjicom na prodajnom mjestu:

 

Ja: "Krajem ovog mjeseca mi istjece ugovor, trebam li potpisivati ikakav zahtjev za prekidom, bilo kakav papir, sto god?"

Ona: "Ne treba, kad vam istekne ugovor to je to, ako iza toga budete htjeli nastaviti koristiti nase usluge one ce se naplacivati po vazecem cjeniku po megabajtu".

 

Hvala lijepa - bok - bok. Za ovaj razgovor imam svjedoke.

Tri mjeseca iza toga pri pregledavanju izvatka o kreditnoj kartici primjetim da mi VIP jos uvijek (po treci mjesec za redom) skida mjesecnu pretplatu od 300 kuna. Naravno, nimalo sretan ih odmah zovem, objasnim zasto zovem i slijedi razgovor:

 

Ona: "to je naplata pretplate za internet"

Ja: "OK, ali meni je istekao ugovor u rujnu, a u zadnja tri mjeseca se preko vaseg sticka nisam spajao?"

Ona: "da, ali sve dok vi ne raskinete taj ugovor tj dok ne potpisete _______ (kako god se formular zvao, zaboravio sam) mi i dalje vas smatramo nasim pretplatnikom i naplacujemo vam pretplatu. Imate srece pa prema nama imate dug iz sedmog mjeseca pa kako vam to nismo uspjeli naplatiti tako smo mi napravili jednostrani prekid ugovora"

Ja: "kakav dug jbt?"

Ona: "pa vidim u sistemu da niste platili 906 kuna za srpanj"

Ja: "ok cekajte da provjerim" shuffle shuffle kroz papire, pogledam izvatke sa kreditne i vidim fakat se nisu naplatili za taj racun.

Ja: "ok, sto se tice tog duga sve u redu, vidim da se niste naplatili (bio je trajni nalog, nije prosao) ali sto cemo sa ovom naplacenom pretplatom za koju nisam potrosio ni Mb?"

Ona: "Ha cujte gospodine, meni je zao ali to je to, mi vama to ne mozemo refundirati"

Ja: "oprostite na izrazu, ali zaj...te tu pricu. Meni je vasa djelatnica na radnom mjestu tom i tom rekla da nakon isteka u rujnu moj ugovor vise ne vrijedi i da nece postojati poslije toga nikakve trazbine sa vase strane osim za potrosnju koju eventualno napravim"

Ona: "A pa zao mi je, ona je pogrijesila, mozete napraviti prigovor na djelatnicu ali to nece pomoci da dobijete novce nazad"

Ja: "Znaci jedini benefit mojeg eventualnog prigovora je u biti za vas, jer cete na temelju tog prigovora toj djelatnici naplatiti neku kaznu, a ja pare necu dobiti?"

Ona: "..."

Ja: "dobro, buduci da ja vama dugujem 906 kuna, a vi meni naplatili 900 (3 mjeseca po 300) koje niste smjeli, mozemo li to prebiti i adio bok?"

Ona: "A ne znam, ja vam na to ne mogu odgovoriti ali sumnjam da to moze tako"

Ja: "Mozete li me spojiti sa vasom pravnom sluzbom ili sa odjelom za prituzbe"

Ona: "Trenutno nema nikoga (bilo je cca 10 navecer kad sam zvao), mogu vam ja proslijediti prituzbu."

Ja: "Super" i ostavim broj telefona, email, broj telefona od babe, babine tetke i ujakovog strica od prvog rodjaka, tako da ne mogu reci da me nisu mogli dobiti.

 

Sutradan zovem ja opet njih, objasnim sve ispocetka drugoj i pitam je li prituzba proslijedjena, "jest, javit cemo vam se u sto kracem roku". Ok, hvala. Mjesec dana ni slova ni glasa od njih, ja zovem opet. Dobar dan dobar dan, ispricam ja sve ponovo, ona kaze istu stvar "prituzba jos nije obradjena, javimo vam se cim dodjemo do nje". OK.

 

I, lagano ja zaboravio na to, rekoh ne javljaju se pretpostavljam da su samo napravili +- na svojim racunima i to je to, ako bude kakvih postupaka saznati cu ili preko maila, ili ce me nazvati, ili u krajnju ruku cu dobiti kakvu obavijest od njihovog odvjetnika. Oh, kako sam se prevario...

 

Prosli tjedan idem podici novce sa bankomata, ubacim karticu, "vasa kartica je za k....". Krasno. Podjem do poslovnice banke da vidim sto je i na salteru mi kazu da oni samo vide da je ovrha od VIPa i da moram ici do FINE. Krasno. Odlazim tamo i ona mi (bez naplacivanja icega, hvala joj na tome jer sam bio doslovno bez kune) isprinta ovaj papir: http://tinyurl.com/mirovip (zanemarite stranicu broj 3, losi scan, pa je stranica ponovno skenirana na str br 5).

 

Kao sto se iz dokumenta moze "primijetiti" ili mozda bolje reci posumnjati, datumi su namjesteni da ne bi zastupila ovrha koja bi nastupila 22.08.2010 (godinu dana nakon roka placanja tog racuna iz srpnja 2009). Krucijalno za spomenuti je da ja u niti jednom trenutku nisam od njihovog odvjetnika dobio bilo kakvu obavijest o ovom postupku, znaci moj potpis na nekoj povratnici (koju ako se ne varam on mora imati) jednostavno ne postoji. Ja sam se u medjuvremenu selio i promijenio adresu, ali ako je na prijedlogu za ovrhu tocna moja (nova) adresa, onda su valjda mogli dostaviti dokumente. Inace, "racuni" (potvrde da je placeno preko trajnog naloga) za VIP su dolazili na staru adresu pa pretpostavljam da su na tu staru adresu (podstanar) dolazile i eventualne opomene, ako su ista slali.

 

Buduci da mi ovrha (doslovno) visi nad racunom, a placa je sjela (srecom, oni se ne mogu naplatiti iz minusa u kojem sam i nakon sto mi je sjela placa), treba mi vasa pomoc. E, sad slijede pitanja:

 

► Moze li se ikako utvrditi da li su datumi nastimavani?

► Mogu li se od te javne biljeznice traziti na uvid knjiga ulazne poste, da se vidi kad je ona to zaprimila od VIPovog odvjetnika? Pretpostavljam da moze, buduci da je JAVNA biljeznica, ali u nasoj drzavi stosta nije logicno pa me vise nista ne bi zacudilo...

► Da li ona moze "retrogradno" u svoju knjigu upisivati "stare" odluke ili je duzna po zakonu voditi te knjige azurno? Npr, ako za ovu njenu odluku (na str br 5) pise da je napravljena "u Zagrebu, dana 30.08.2011" kako se moze desiti da ona tog dana u knjigu upisuje VLASTITU odluku od 13.08.2010 (par dana prije zastare) a da je to "rjesenje pravomocno od 19.08.2011"? Po ovome ispada da je odvjetnik papir poslao 13.08.2010 (str br 2) a da je ona rjesenje donijela 13.08.2010?! Ma daaaj nemoj me bas tako prozirno muljati...

► Da li ja od odvjetnika mogu traziti na uvid njegove knjige izlazne poste, ukoliko ih je uopce duzan voditi?

► Da li je on duzan po zakonu slati papire o procesu meni na ruke sa povratnicom, i sto ako mojeg potpisa na toj povratnici nema (a nema sigurno), tj ako ja nisam primio papire?

► Ukoliko bi nekim cudom uspio dokazati da je odluka javne biljeznice provedena nakon zastare, tj da je papir do nje dosao prekasno i da je nastupila zastara, koja je daljnja procedura?

► Ukoliku VIPu razbijem 5 izloga i uhvate me, koja je maksimalna kazna koju mogu dobiti? Just kidding. :-D

► Da li bi u ovom slucaju ako dodje do nekog obnavljanja predmeta vrijedio "usmeni ugovor" tj cinjenica da je njihova djelatnica rekla da poslije rujna 2009 ja vise nemam veze s njima tj da nemam obvezu placanja pretplate, a za sto imam i svjedoke?

 

 

Eto, pasti ce mi jos koje pitanje na pamet sigurno, ali dajte za prvu ruku ovo, tko god moze koju pametnu reci na to nek kaze... Unaprijed hvala :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija