Jump to content

Pravo na 525,00 kn po mjesecu provedenom u ratu.


joza58

Preporučene objave

Može li mi moderator ili neki znalac odgovoriti na upit :

- Tko ima pravo na isplatu "famoznih " 525,00 kuna po mjesecu provedenom u ratu prilikom odlaska iz sustava MORH?

- Koji zakon je regulirao ovo pitanje i pripada li ovo pravo svim sudionicima domovinskog rata ili samo "nekima"?

- Kolika je "pravna snaga" Odluka ministra obrane i može li njegova odluka imati veću pravnu moć od Zakona i Ustava RH?http://www.legalis.hr/uploads/misli.gif

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bilo je da tko ide u "6a" mirovinu, ili invalidsku mirovinu po čl. 11, ali samo uz uvjet da ima profesionalnu nesposobnost, ima pravo na tu uvećanu otpremninu, znam to iz osobnog iskustva, jer kad sam odlazio u mirovinu iz djelatnog sastava prije tri godine, odmah dobio "opću" nesposobnost, i zbog toga izgubio pravo na tih famoznih 525 kn po mjesecu, zvao MORH, i odgovor je bio: da sam dobio "profesionalnu" nesposobnost, imao bih pravo na uvećanu otpremninu, tih 525 kn po mjesecu, ovako ništa, dobio samo nekih 9800 kn otpremnine za 17 godina provedenih u gardijskoj brigadi

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vinkovci je napisao:

Bilo je da tko ide u "6a" mirovinu, ili invalidsku mirovinu po čl. 11, ali samo uz uvjet da ima profesionalnu nesposobnost, ima pravo na tu uvećanu otpremninu, znam to iz osobnog iskustva, jer kad sam odlazio u mirovinu iz djelatnog sastava prije tri godine, odmah dobio "opću" nesposobnost, i zbog toga izgubio pravo na tih famoznih 525 kn po mjesecu, zvao MORH, i odgovor je bio: da sam dobio "profesionalnu" nesposobnost, imao bih pravo na uvećanu otpremninu, tih 525 kn po mjesecu, ovako ništa, dobio samo nekih 9800 kn otpremnine za 17 godina provedenih u gardijskoj brigadi

 

Pitanje za 5.

 

Osobno me interesira slijedeče:

Otišao u mirovinu iz MUP-a 01.01.2001.god.zbog prof.nesposobnosti za rad po čl.11 (nesposoban za OSO...posljedica rata PTSP.

Nakon 2 ili 3 god.podnijo zahtjev za vještačenje i ustanovljena opća nesposobnost.

Sve to vrijeme sam nastojao steči status HRVI-a koji sam i ostvario TRAJNO 2009. 30% rat 70% civilno. Prije toga,znate kako je več to išlo ( dobivao rješenja PRIVREMENO)

Čin Viši pol.Narednik,na radnom mjestu Šefa smjene,dragovoljac od 1990.god.

 

Rješenjem MUP-a proveo u obrani RH 5.god.6mj.i 5 dana

Ratni put imam i da ne nabrajam.....nalazio se u egzestencijano ugrožavajučim situacijama i isti nije samovoljno i bez dopuštenja zapovjednika napuštao postrojbu,te se nije hotimice ranio ili ozlijedio kako bi izbjegao sudjelovanje u obrani suvereniteta RH....itd.

 

Otpremnine dobio oko 22.000 kn

 

O ovih 525 kn nisam imao pojma

i PITANJE: da li navedena suma od 525 kn vrijedi za mjesece po ratnom putu ili po god.provedenih u obrani suvereniteta?

 

i 2 pitanje da li je kasno za potraživanja sredstava i na koji način

i 3 pitanje koji Zakon govori o istom čl.itd

 

i 4 da li je nastupila zastara potraživanja?

Mirovina 3.500 + inavalidnina 153 kn,starost 54 god.

 

Zahvaljujem na odgovoru unaprijed!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija