Jump to content

Sudar s biciklistom


marac1987

Preporučene objave

Naime situacija je sljedeca...vozim se cestom te primjecujem biciklistu nekih 30ak metara ispred....u trenutku kada sam mu bio vec jako blizu( cca 10ak metara) on izvodi nagli oštar okret u lijevo bez davanja ikakvih znakova upozorenja...pokušao sam zakociti, ali jednostavno nije islo :(....osoba je prevezena u bolnicu te je ustanovljeno da je zadobila teške tjelesne ozljede....policija je utvrdila sljedece: alkohol:0,0g/kg; trakovi kocenja 10metara(brzina kojom sam udario biciklistu je bila mala..po mojoj procjeni 15-20kmh jer sam se odmah po trenutku sudara zaustavio). Policija je takoder obavila razgovore sa svjedocima(moj suvozac te osoba koja se vozila iza mene u trenutku sudara) koji su potvrdili da je biciklist naglo skrenuo i prakticki podletio pod auto...Policija je takoder izvrsila pregled u video nadzor na obliznjoj banci na kojoj se vidi trenutak sudara i oni su se isto u to uvjerili....zanima me tko je tu po vasem misljenju kriv? koje su posljedice?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

igla91 je napisao:

Kakve argumente bi mogao imati biciklist?

Evo ja ću iznijeti primjer iz prakse, a takvih je 95%.

 

Biciklist će reći da je skretao u lijevo i udrarilo ga vozilo odzada.

 

Oštećenja na biciklu će biti na zadnjem kotaču, a vozilu na prednjem braniku.

 

Snimka iz banke služi za nadzor osoba koje ulaze unutra, možda će se vidjeti jedan detaljčić iz svega toga, ali potpuno beskoristan.

 

Policija i sud će pokušati zanemariti iskaze svjedoka da je taj "podletio pod auto", jer ako bi isti to rekli na sudu postoji ogromna mogućnost da ih se sve osudi radi lažnog svjedočenja, a to nikom nije u interesu.

 

Rezultat - kriv vozač automobila.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija