Jump to content

ustupanje nekretnine osobi koja nije član obitelji


scorpiosport

Preporučene objave

poštovani!

trebao bih savjet i pomoć za moj problem.otac i majka su mi umrli u kratkom vremenu(niti tri mjeseca).uskoro imam ostavinu za kuću i zemljište koje dijelim sa još dvije setre.želio bih znati šta ako se odreknem svojeg dijela u korist osobe koja nije član obitelji(djevojka).napominjem također da nema oporuke.molio bih Vas za što bržu pomoć.unaprijed zahvaljujem.

lijep pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nasljednog dijela se možete odreći i tada se uzima da niste ni postali nasljednik, pa ostali nasljednici naslijeđuju na jednake dijelove kao da Vas nema (po 1/2)

 

Ako imate djece, možete se odreći nasljedstva samo u svoje ime a ne u ime svojih potomaka, onda oni stupaju na vaše mjesto.

 

Ustupiti nasljedni dio možete samo nekome od sunasljednika (u vašem slučaju sestrama, ili jednoj od njih dvije)

U toj kategoriji nije Vaša djevojka.

 

Ako želite da Vaš dio u konačnici ima Vaša djevojka, možete joj nakon provedene ostavine (gdje prihvaćate svoj po zakonu nasljedni dio ) darovati to što biste dobili.

Ali u tom slučaju bi ona morala platiti porez na darovano.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija