Jump to content

Ozljeda na radu-odšteta od osiguranja


BrunoP

Preporučene objave

Lijep pozdrav svima,

 

iskreno se nadam da cu ovdje dobit pomoc...ovako radi se o sljedecem....dogodila sa ozljeda na radu(lom prsta)tijekom premiještanja inventara u prostorijama radnog mijesta....ozljeda na radu je prijavljena i sva papirologija je riješena sa 31.10. mi je istekao ugovor i pošto je ova država ovakva kakva je naravno da mi ga nisu produžili pa me sad zanima imam li kakvo pravo na odštetu od osiguranja preko kojega su radnici osigurani i koja je procedura....također me zanima imam li kakvo pravo na naknadu od HZZO...koliko sam informiran navodno 30 dana od isteka ugovora...hvala svima unaprijed na odgovorima.Lijep pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne vidim uzročno posljedične veze između države i neproduživanja ugovora al ajmo mi dalje.

Imaš pravo na nadoknadu plaće za vrijeme bolovanja tako dugo dok traje privremena nesposobnost za rad po toj osnovi i dulje od tih 30 dana koje navodiš, a ukoliko poslodavac ima nekakvu policu osiguranja možeš po istoj potraživati nastalu štetu ili pak direktno od njega.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija