Jump to content

Kazneni Zakon RH


LeeMaa

Preporučene objave

Čuo sam tj. imam prijatelja koji je završio u zatvoru jer je netko bio rekao (1 osoba) da joj je on prodavao travu u više navrata..nakon toga oni su mu napravili pretres nisu ništa našli čak ni rizle i nakon toga je otišao na sud i osudili su ga na 3 i pol godine zatvora.

Zanima me kako je to moguće?

Tako netko npr. može "past" sa 3 grama trave i pošto mu se neda biti u policiji kaže bzvz taj mi je prodavao travu,to ponovi i sutkinji i ta osoba ide u zatvor?

Ako je to moguće dali je moguće nekome se žalit da se promjeni taj zakon jer to uopće nije u redu a praktički policija se više uopće ne trudi raditi svoj posao nego samo traže nekoga da "potpiše" i to je to?

Molio bih i ako mi netko može nač di točno piše taj članak u kaznenom zakonu i da mi odgovori na pitanje.

 

Unaprijed Zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Čuo sam tj. imam prijatelja koji je završio u zatvoru jer je netko bio rekao (1 osoba) da joj je on prodavao travu u više navrata..nakon toga oni su mu napravili pretres nisu ništa našli čak ni rizle i nakon toga je otišao na sud i osudili su ga na 3 i pol godine zatvora.

 

Vjerojatno su nešto našli?

Možda je odgovarao za neko slično djelo ili više kaznenih djela počinjenih od prije i ima dosije (a za pretpostavit je da je sigurno poznat policiji i da ima dosije).

 

Nije završio u zatvoru bez razloga. ;-)

Za neku beznačajnu količinu obično se dobiva uvjetna kazna pogotovo ako počinitelj nije prije kažnjavan.

 

Pročitajte čl.173 KZ-a.

 

Gdje ima dima, ima i vatre.

 

Netko ga je "otkucao" i policija je sigurno imala nekakve dokaze protiv njega.

 

Napisali ste u svom prvom postu (imeđu ostalog):

....prvi puta sam pao sa 2 grama marihuane drugi puta sa 1 gramom (oboje sam bio maloljetan i dobio sam kontrolu urina i to sam izvrsio) i onda sam sa 18 godina pao sa 10 grama marihuane tj. bio sam mladi punoljetnik,i za to sam dobio 6mjeseci uvjetne kazne....

 

:-?

 

E, sad možemo samo nagađati odnosno pretpostaviti da niti tom vašem prijatelju "marica" ili ne daj Bože neka teža droga nije nepoznata tj. da ima iskustva sa sličnim travuljinama.

 

To je samo nagađanje ali i ne mora biti tako.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa nije problem u visini kazne, već na način na koji je osoba osuđena. JEDAN svjedok, pošto je uhvaćen sa drogom i da sebe izvuče cinka drugoga,znači vjerodostojnost svjedoka je nikakva. Bez materijalnog dokaza.Mislim da bi teško ovakva osuda prošla da imamo normalno sudstvo, a ne da se ljudi osuđuju na temelju svjedočenja narkomana,alkoholičara, lopova i kojekakvih drugih spodoba.I ako je osoba imala prošlost vezanu sa drogom to ne znači da ga svatko može optužiti i na temelju toga dosuditi kaznu zatvora. Nažalost nije jedini slučaj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa nije problem u visini kazne, već na način na koji je osoba osuđena. JEDAN svjedok, pošto je uhvaćen sa drogom i da sebe izvuče cinka drugoga,znači vjerodostojnost svjedoka je nikakva.

 

Naravno da nije problem u visini kazne (kako kome).

Otkud vam informacija da se radi o samo jednom svjedoku.

Imate li informaciju da li je ta osoba bila i prije kažnjavana zbog istog KD-a, a što mu može biti otegotna okolnost.

 

Poznajete li baš sve činjenice.

 

Narkomani iliti ovisnici vrlo često znaju "cinkati" jedni druge, odnosno preprodavače droge i sl. zbog neraščišćenih računa, a onda na sudu tijekom svjedočenja dođe i do nekih drugih dokaza i saznanja vezanih za drogu i dr. KD što niti jednima niti drugima ne ide u prilog.

 

 

;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da se radi o jednom svjedoku vidljivo je iz prvog posta:

 

"Čuo sam tj. imam prijatelja koji je završio u zatvoru jer je netko bio rekao (1 osoba) da joj je on prodavao travu u više navrata..nakon toga oni su mu napravili pretres nisu ništa našli čak ni rizle i nakon toga je otišao na sud i osudili su ga na 3 i pol godine zatvora."

 

Informacija o konkretnom slučaju nemam niti sam mislio konkretni slučaj komentirati.

 

Znam za ljude koji su osuđeni na zatvorske kazne bez konkretnih materijalnih dokaza (nikakva droga nije nađena isto tako ni pribor za prodaju, pakiranje itd.), samo na temelju iskaza 1 ili 2 svjedoka koji su u najmanu ruku nevjerodostojni (narkomani i lopovi).Da se razumjemo ne branim nikoga niti nekakav stav, ali nije mi jasno da se na temlju iskaza neke osobe ljudi tako olako osuđuju.

 

I ne radi se samo o drogi. Prije nekoliko godina (bilo na TV-u) osuđen je obiteljski čovjek, otac dvoje djece,za silovanje mlade djevojke. Materjalnih dokaza nije bilo, čak ni sama djevojka nije znala u kojem se MJESECU, da dobro ste pročitali mjesecu silovanje dogodilo.Usto je djevojka bila nedoličnog ponašanja, alkoholičarka što je više svjedoka potvrdilo, a eto čovjek je ipak osuđen!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mrljavac,nisu mu ništa našli ali imao je problema prije istina,ležao je bio 1 i pol dana zbog dilanja,i bio je kriv za to šta ga je neko drugo,tj. tad kada je dobio 3 i pol godine ali hoću reč da jednostavno to nije u redu zato jer je mogao to biti i neko nevin,ko je prije bio u tom "điru" i tako završit u zatvoru...i da jedan svjedok je bio "jedna cura koja je rekla da joj je rješavao travu u više navrata" što je zapravo laž prodao joj je samo jedan put ali tu je već sigurno i policija imala utjecaja na njezinu izjavu.

 

Django da,problem je u tome što nemamo normalno sudstvo,sud želi očito olakšat posao policajcima,neznam šta drugo reč,ali stvar je u tome da je mogla i nevina osoba završit u zatvoru..

 

Dali znate jeli moguče uložit nekakvu žalbu ili nešto na taj zakon,općenito da bude izbrisan,tj. da ne postoji više ?

 

Hvala!

 

Mrljavac,da imao sam problema sa tim,kad sam bio mlađi malo da..:).A #OOPS#ga neki ostanu neki se maknu,ja sam se maknuo i krenuo na faks,sad studiram pravo...:)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Žalbu na zakon nije moguče podnjeti.Zakon na prijedlog vlade izglasava sabor.Aktualni čl. 173.2 je iz 2006.

 

Moguča je žalba nakon nepravomočne presude višem sudu, tj. vrhovnom sudu.

 

Za vašeg prijatelja mislim da jedino preostaje izvanredno ublažavanje kazne ili oprost od presjednika RH.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija