Jump to content

prometna - tko je kriv?


balila

Preporučene objave

Stajala sam zautavljena u sporednoj cesti na stopu, po glavnoj prometnici prošla su dva vozila, a treći se je zabio u moj ljevi prednji bok. Sud me tereti za 2500 kn kazne i 6 mjeseci bez vozačke. Toga raskršća vise nema jer je izgrađen kružni tok. Što mi je činiti? Hoću li moći dokazati da nisam ktiva?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Počinili ste pogrešku, imate osiguranje koje će oštećenom isplatiti štetu, svako poricanje vaše očite krivnje može ići na korist samo vašem osiguratelju, a tada se vi izlažete mogućoj privatnoj tužbi.

 

Nećete moći dokazati da niste krivi jer jeste.

 

U prigovoru bolje jednostavno priznajte krivicu, a tražite od suda manju novčanu kaznu i manju zabranu upravljanja. Priložite dokaze da negdje nešto radite da vam treba auto, platnu listu i potvrdu iz porezne o imovinskom stanju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Po tome bi onda vrijedilo da se svatko može zabiti u nekoga tko stoji na sporednoj prometnici zaustavljen na stopu? Kako onda izbjeći sudar. Eto, malo mi je auto pogreban pa idem udariti u nekoga na sporednoj ulici pa cu si to popraviti...ma daj...Ja smatram da nisam kriva. Zena je totalno zaokrenula sigurno dva metra sa svoje putanje prema meni! Žaliti ću se i dalje...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije navedeno da je oštećeni skretao u sporednu ulicu.

 

Danas je tu kružni tok, znači nije moguće da se radi o desnom zavoju.

 

Dakle, došlo je do ogrbotine na glavnoj ulici u koju se počinitelj uključivao sa sporedne.

 

Obično su delikatne sve prometne nesreće u kojima su sudjelovale dvije žene bez obzira na štetu. Radi toga će sud na zahtjev okrivljenika dopustiti vještačenje oštećenja, te će troškovi prekršajnog postupka sigurno premašiti iznos prekršajne kazne možda čak i u višestrukom iznosu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na ovom forumu održavamo visoku razinu pristojnosti u komunikaciji.

 

Kako je "stajala na stopu" pa se našla u putanji vozila na cesti s prednošću prolaska?

 

Kako je oštećeno vozilo ostalo na glavnoj cesti nakon ogrebotine s vozilom okrivljenika?

 

Tako što je vozilo okrivljenika ušlo u cestu s pravom prednosti prolaska.

 

Vrlo jednostavno, a sve ostalo je samo okrivljenikova obrana koja može biti onakva kakvu on smatra najboljom za sebe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U postu #1 je malo toga opisano.Mogući scenariji:

1.balila je izašla na glavnu cestu i oduzela prednost vozilu koje se kretalo glavnom cestom

2.vozilo koje se kretalo glavnom cestom,zbog neprilagođene brzine, nije ispravno skrenulo na sporednu cestu te je udarilo u prednji lijevi kraj zaustavljenog vozila

 

Da li je obavljen uviđaj od strane policije, da li je ispunjeno Europsko izvješće o nezgodi,ima li svjedoka?

Meni je tu sve nešto sumnjivo

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Igla, nigdje nije navedeno da je oštećeni skretao na sporednu cestu, već da se "zabio" u prednji lijevi kraj okrivljenika.

 

Ja sam to shvatio da se okrivljenik polako uključivao na glavnu cestu ne vodivši računa o kretanjima svih vozila koja se kreću glavnom cestom.

 

Dalje, ne bi trebalo isključiti mogućnost da se okrivljenik neoprezno uključivao mislivši da će netko iz kolone biti kavalir pa usporiti i propustiti damu, a da je baš za trećim vozilom bila druga dama koja joj iz inata nije htjela dati za pravo prolaska kroz raskiržje, a okrivljenica joj sada ne da za pravo naplatu odštete.

 

Prometne nesreće između dvije žene vrlo često završavaju narušavanjem javnog reda i mira, te privatnim tužbama zbog uvreda.

 

Mi svi ovdje pišemo bez uvida u zapisnik, zato sam dole sam stavio sliku kako bi to trebalo izgledati gdje je poprilično nevjerovatno zamisliti situaciju da se oštećena zaletila u vozilo okrivljenice i vratila se u svoju prometnu traku.

 

Danas je to kružni tok, znači nije ni moguća situacija da je glavna cesta skretala oštro u desno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, slažem se.Bilo bi zanimljivo vidjeti balilinu skicu nezgode.Prije sat vremena vozim se glavnom cestom, a tip dolazi sa sporedne ceste i stane metar na glavnoj cesti.Srećom, pratio sam njegove kretnje i usporio.Bez problema sam se mogao namjerno zaletjeti u njegov prednji lijevi kraj...on bi bio kriv

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija