Jump to content

lažno svjedočenje


dvadeseti

Preporučene objave

Ljudi, molim za pomoć ako mi netko može dati savjet i mišljenje. Želim podići tužbu za lažno svjedočenje na sudu protiv mene. Osuđena sam prema Zakonu o nasilju u obitelji na novčanu kaznu za fizički napad na moju tetu, koja ne stanuje u toj kući i više puta je upadala i maltretirala me u mojem domu. Ja imam 55 kg, a ona 75. Mislim, optužena je i ona, ali smo dobile gotovo jednaku novčanu kaznu (ona 100 kuna više!!). Ona nije imala nikakve ozljede, a ja jesam i potvrđene su na hitnoj, kao i kasnije na vještačenju koje je teta tražila ne bi li dokazala svoje nepostojeće opekline, jer je tvrdila da sam po njoj bacila 4 l vruće vode. Dakle, ona ni na vještačenju nije dokazala svoje ozljede, niti je uopće bila kod liječnika na dan događaja. Međutim, kad me teta srušila na pod, nakon nekog vremena je psujući dotrčao njen suprug i vukao me po betonu za noge (imam ogrebotine na leđima). Ono što je meni tu nejasno je zašto je njen suprug naveden kao svjedok, a ja sam policiji rekla da me vukao po podu? I naravno, lagao je. Policajcu je dao kontradiktoran iskaz od onoga na sudu. Zanima me može li se u prijavi za lažno svjedočenje koristiti kao dokaz njegov iskaz koji je dao policiji na dan napada? Jer u tom iskazu je on primjerice rekao da je teta sama ušla za mnom u ložionu, a poslije, tijekom sudskog postupka je skupa s tetom tvrdio da sam je ja uvukla u ložionu i to jednom rukom, dok sam u drugoj držala lonac od 4-5 litara koji je imao samo jednu ručku i njime sam tukla tetu!! Policiji je rekao da sam tetu polila po prsima, a na suđenju da sam je polila vrućom vodom po glavi i očima. Može li moj otac posvjedočiti da ja nikad nisam imala tako velik lonac s jednom ručkom? Dakle, sa svojih 55 kg i metalnom šipkom u kićmi optužena sam da sam zlostavljala osobu 20 kg težu od mene, kojoj nisu utvrđene nikakve ozljede, dok meni jesu. Lijepo molim komentar, ponajviše o tome kakve su mi šanse u dokazivanju tetkovog više nego lažnog svjedočenja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija